
– "Belfer on-line" to nauczyciel dostępny, zaangażowany, nowoczesny – wyjaśniał dr Jacek Lembas podczas spotkania inaugurującego projekt "Belfer on-line". Projekt, realizowany przez PWSZ ma podnieść kompetencje nauczycieli w zakresie e-learningu.
Projekt realizowany jest przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu. W projekcie udział wezmą nauczyciele i pracownicy dydaktycznych szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie ogólne, zawodowe i ustawiczne. Nauczyciele uczestniczyć będą w szkoleniach programowych, podczas których nauczą się obsługi i tworzenia kursu na platformie MOODL, dowiedzą się również co to jest metoda WebQuest, edytor eXe, ePortfolio i będą uczyć się ich obsługi.
– Tworząc ten projekt myśleliśmy o tym, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom i doszkolić nauczycieli, gdyż misją PWSZ jest nie tylko kształcenie młodzieży ale wszystkich. To już trzeci projekt, realizowany przez naszą placówkę, interesujący ze względu na budowanie wizerunku nauczyciela nowoczesnego – mówił podczas inauguracji projektu prorektor dr Jacek Lembas.

W ciągu dwóch lat, 240 nauczycieli w 12-osobowych grupach przejdzie cykl szkoleń, podczas których specjaliści przygotują ich do stosowania e-learningu i cyfrowych narzędzi edukacyjnych w kształceniu kompetencji kluczowych uczniów. Podczas pierwszego spotkania organizatorzy i koordynatorzy projektu przedstawili uczestnikom zamysł projektu i jego główne cele. – Najbardziej trafiona definicja "Belfra on-line" to nauczyciel dostępny, zaangażowany, nowoczesny. Człowiek wykształcony to taki, który potrafi cały czas się dokształcać, a konieczność ciągłego dokształcania widać najlepiej właśnie wśród nauczycieli – mówił dr Jacek Lembas podczas swojego wykładu. Uczestnicy podczas pierwszego spotkania mieli okazję również wysłuchać wykładu mgr Marka Szafrańca oraz Sabiny Furgoł.

Projekt „Belfer on-line – przygotowanie nauczycieli do stosowania e-learningu i cyfrowych narzędzi edukacyjnych w kształceniu kompetencji kluczowych uczniów” to projekt systemowy współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 (Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie”, Działanie 9.4 „Wysoko wykwalifikowane kadry systemu”).
/p/






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)


![Bieg Tropem Wilczym w Raciborzu [ZDJĘCIA] Bieg Tropem Wilczym w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/bieg-tropem-wiliczym-raciborz.jpg)



![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











więcej szczegółów na temat projektu i szkoleń na stronie http://www.bon.pwsz.raciborz.edu.pl/
Tam tez Znajduje się wykaz pracowników u których mozna uzyskać więcej szczegółowych informacji
Nie umieją nauczyć nauczycieli realizować wymogów programu nauczania, ci jak mogą szukać ON-Linne jak nie wiedzą czego szukać?. Po co te bajki? Znowu metoda odciągania nauczyciela od ucznia! Są zbieżności aktywności PWSZ z coraz większymi problemami wychowawczymi z młodzieżą w mieście.
Młodzieży coraz mniej, a im w głowie jakieś Subregion Zachodni !!! To droga do nikąd, Miasto – Powiat nie ma pieniędzy na szalety, przedszkola, zdrowie itd.
To nie są legalne programy do realizacji – takich rozporządzeń Ustawowo jeszcze nie wprowadzono, to są projekty szkoleń wewnętrznych Domów współpracy Polsko-Niemieckiej!!! Czym zatem jest działalność PWSZ w Raciborzu ???