O rodzinach zastępczych w powiecie raciborskim

1

12 stycznia w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Kuźni Raciborskiej odbyło się pierwsze w tym roku cykliczne spotkanie ze Stowarzyszeniem Rodzin Zastępczych oraz zawodowymi rodzinami zastępczymi.
W spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Andrzej Chroboczek oraz przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu. Głównym celem spotkania było przedstawienie zasad funkcjonowania placówek opiekuńczo-wychowawczych na przykładzie placówki w Kuźni Raciborskiej. Ponadto rodziny zastępcze zwróciły uwagę na brak regulacji prawnej związanej z opieką zdrowotną. Uczestnicy spotkania omówili problem dzieci, które sprawiają problemy wychowawcze oraz ustalili tematy na kolejne spotkania w roku 2011.

Następne spotkanie odbędzie się jeszcze w tym kwartale w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Pogrzebieniu. Jego tematem będą elementy wychowania trudnej młodzieży, propozycje zmian w prawie, które by ułatwiły rodzinom zastępczym wychowywanie dzieci oraz zmiany w ustawie o pomocy społecznej związane z rodzinami zastępczymi i placówkami. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Sejmu RP.

- reklama -

/sp/
fot. naszemiasto.pl

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here