Popularny śpiewak operowy wystąpił w kuźniańskim kościele

0

"Nasza tradycja, nasze kolędowanie" – to tytuł koncertu, jaki w niedzielne popołudnie, 16 stycznia odbył się w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej. Zobacz video.

Organizatorami pierwszej edycji tego wyjątkowego koncertu byli: proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny ks. Andrzej Pyttlik, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Dom Kultury w Dziergowicach oraz Rada Osiedla i Starej Kuźni.

- reklama -

 

 

Licznie zgromadzeni w świątyni wierni, mogli usłyszeć znane i popularne kolędy oraz pastorałki w wykonaniu parafialnego chóru, solistek z MOKSiR-u i DK w Dziergowicach. Przed publicznością wystąpili: Karolina Wojtoszek, Natalia Pilich, Joanna Kostka, Marta Drzymała, Julia Czerwińska oraz Jolanta Kozłowska, która wraz z Bernardem Kowolem zaprezentowała się również w roli konferansjerki.

Do występu artystki przygotowywały się pod okiem nauczyciela z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Tomasza Kurija; chórem dyrygowała natomiast organistka Bernarda Chroboczek. Wśród utworów wykonanych przez solistki, znalazły się m. in. "Gdy śliczna panna", "Promiennym blaskiem gwiazdy lśnią", "W żłobie leży" czy "Adeste fideles".

Gościem specjalnym niedzielnego koncertu był występujący na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu oraz Teatru Rozrywki w Chorzowie popularny aktor i śpiewak – Krzysztof Wierzchowski, który – prócz tradycyjnych kolęd – wykonał też trzy pastorałki w gawrze śląskiej: "Idą, idą od Bytomia", "Wigilia, wigilia" i "A za oknem kolęda".

Koncert kolęd urozmaicały wiersze Leopolda Staffa i ks. Jana Twardowskiego, recytowane przez Renatę Galas, Jolantę Kozłowską i Bernarda Kowola. Całość dopełniała wystawa prac znanego kuźniańskiego artysty-rzeźbiarza Andrzeja Pochopienia.

– Mówią, że muzyka łączy pokolenia. To prawda – powiedział wskazując na młodych solistów i starszych członków parafialnego chóru ks. Andrzej Pyttlik. – To było cudowne. Ja jestem znowu wzruszony słuchaniem i patrzeniem na was. Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję. Szczególnie tym, którzy tak profesjonalnie, prosto, a zarazem miło potrafili przekazać piękno naszej tradycji – dodał na zakończenie kuźniański duszpasterz.

/BaK/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here