Wiosną RTP znów pod wodzą Marty

  1

  Marta Stobba, dotychczasowy kapitan drużyny RTP Unia Racibórz, nadal będzie pełnić tą zaszczytną funkcję. W wyborach, w których udział wzięły wszystkie zawodniczki i sztab szkoleniowy, otrzymała niemal stuprocentowe poparcie

  - reklama -

  Niemal, bo sama zawodniczka głosowała na koleżankę. Po wyborze nowego (starego) kapitana i krótkiej odprawie drużyna udała się na trening biegowy. Późnym popołudniem zespół Unii ma w planach zajęcia na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

   

  W najbliższą sobotę, 29 stycznia w niemieckim Seelow, RTP Unia Racibórz w drodze powrotnej z obozu przygotowawczego w Niechorzu rozegra towarzyskie spotkanie z Turbine II Poczdam. Najbliższy przeciwnik unitek na co dzień występuje w 2.Bundeslidze, i aktualnie plasuje się w czołówce tabeli tych rozgrywek. Przypomnijmy, że pierwszy zespół Turbine w minionym sezonie wygrał rozgrywki Ligi Mistrzyń.

   

  Niemiecka drużyna będzie znacznie mocniejszym przeciwnikiem od ostatnich rywali: Pogoni Women Szczecin i Olimpii Szczecin. Trenerzy Unii liczą, że w tym prestiżowym spotkaniu będą mogły zagrać przynajmniej niektóre z zawodniczek, które ostatnio miały problemy zdrowotne (Żelazko, Pawlak, Krupa, Pencherkiewicz). Sobotni mecz w Seelow rozpocznie się o godz.18.00.

   

  źródło: rtpunia

  - reklama -

  1 KOMENTARZ

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here