Powiat zawiezie rolników do Kielc

0

Powiatowa komisja rolnictwa pod kierownictwem Ryszarda Winiarskiego (zdj.) przyjęła plan pracy na bieżący rok. Radni zaplanowali kilka posiedzeń wyjazdowych, wśród nich wyjazd na targi rolnicze AGROTECH.

Członkowie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska rady powiatu raciborskiego nie zamierzają poprzestać na jałowych dyskusjach w obrębie czterech ścian. W przyjętym dziś planie pracy na 2011 rok (komisja planowo spotyka się raz w miesiącu, w tygodniu poprzedzającym sesję rady powiatu) znalazło się kilka posiedzeń w tzw. terenie.

- reklama -

 

I tak np. w maju radni wyjadą do Kuźni Raciborskiej na oczyszczalnię ścieków (na ten miesiąc jako temat przewodni zaplanowano gospodarkę osadami ściekowymi), jesienią spotkają się w raciborskiej kompostowni. W marcu zaś wybiorą się do Kielc.

 

Co mają wspólnego Kielce z powiatem raciborskim? Ano właśnie. Z powiatem może niewiele, za to z rolnictwem – i owszem. W tym miesiącu, w nowoczesnym kieleckim centrum wystawienniczym odbywają się jedne z największych targów tej branży w Polsce – Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.

 

XVII ich edycja odbędzie się w tym roku w dniach 11-13 marca. – Od czterech lat organizujemy wyjazdy na targi rolnicze. Raz byliśmy pod Poznaniem, ale to za daleko, więc od trzech lat jeździmy do Kielc – tłumaczy Krzysztof Sporny, kierownik Referatu Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa w starostwie.

 

Komisja rolnictwa tradycyjnie zaprasza do wzięcia udziału w wyjeździe rolników z terenu powiatu raciborskiego. Już wkrótce do urzędów gmin zostanie rozesłane oficjane powiadomienie, a już dziś zainteresowani mogą zgłaszać się do starostwa. Ilość miejsc jest ograniczona do jednego autokaru, więc lepiej się nie zastanawiać.

 

Wyjazd wstępnie zaplanowano na drugi dzień targów – sobotę 12 marca. Wyjazd wcześnie rano, powrót teoretycznie późnym wieczorem, choć jak pokazuje praktyka, może to być "bardzo późny wieczór". Starostwo opłaca koszt podróży i ubezpieczenie, za bilet wstępu na targi i wyżywienie uczestnicy zapłacą już sami.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here