Studenccy samorządowcy w Białym Dunajcu

0

Przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego PWSZ, Marta Czarnuszka wraz z zastępcą Izą Michel uczestniczyły w konferencji, której tematem był „Rozwój przedsiębiorczości akademickiej, czyli młodzi, ambitni na drodze do sukcesu”.

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Porozumienia Uczelni Wrocławskich PUWR oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego zaprosili przedstawicieli naszego Samorządu Studenckiego na konferencję, która miała miejsce w Białym Dunajcu. Przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, Marta Czarnuszka wraz z zastępcą Izą Michel, oczywiście po dokonaniu niezbędnych formalności na uczelni, pojechały na zjazd.

- reklama -

Tematem przewodnim spotkania był „Rozwój przedsiębiorczości akademickiej, czyli młodzi, ambitni na drodze do sukcesu”. Pierwszego dnia odbyły się wykłady, podczas których studenci referowali swoje osobiste podejście do rozwoju własnej kariery zawodowej. Następnym punktem programu po przerwie obiadowej były obrady, dotyczące naszych pomysłów na klucz do kariery zawodowej. W ramach konferencji przeprowadzone zostało szkolenie na temat: „Dotacje na start – warsztaty z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej oraz pozyskiwanie Funduszy Europejskich na rozwój”. Prowadzący – Marcin Domagała – omówił podstawowe możliwości pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych oraz zapoznał nas z zasadami rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej i funkcjonowania na rynku pracy. Były również zajęcia praktyczne, na których uczyliśmy się przygotowywać plan biznesowy.

Organizatorzy, obok realizacji głównych celów tego wyjazdu, zatroszczyli się również o część związaną z integracją uczestników. Po spędzeniu większości dnia w sali konferencyjnej dużą niespodzianką był kulig, a następnie kolacja w karczmie góralskiej. Przewodnicząca Rady Samorządu Studenckiego PWSZ w Raciborzu ocenia spotkanie następująco: „na konferencji w Białym Dunajcu poznałam przedstawicieli innych polskich uczelni. Zarówno takich, którzy od niedawna, podobnie jak ja, piastują urząd przewodniczącego, ale i tych, którzy są już «starymi wyjadaczami». Spotkanie to przyczyniło się do wymiany wielu przydatnych doświadczeń. Współpracę z innymi uczelniami są bardzo istotne jeżeli chcemy być lepsi i doskonalej wykonywać obowiązki liderów samorządu studenckiego”.

Natomiast zdanie drugiej przedstawicielki naszej uczelni, a zarazem autorki tego krótkiego sprawozdania, jest takie: „Cieszę się, że miałam okazję uczestniczyć w tej konferencji. Poznałyśmy wiele osób z różnych regionów Polski. Liczne znajomości nie ograniczyły się tylko czasu spędzonego w Białym Dunajcu. Jesteśmy w ciągłym kontakcie. Według mnie najciekawszym elementem zjazdu były warsztaty: «Młody przedsiębiorca – europejskie możliwości». Zdobyta wiedza na pewno zaowocuje już w niedalekiej przyszłości. Wydaje mi się, że udział w tego typu zjazdach bardzo korzystnie wpływa na rozwój kapitału społecznego naszych studentów. Do wszystkich korzyści, jakie odniosłyśmy, należałoby dodać jeszcze spędzenie weekendu w niezwykle malowniczej okolicy u podnóża Tatr”.

Iza Michel

 

Artykuł zaczerpnięto z Eunomii nr 1 (41) / styczeń 2011

 

Czytaj również:

 

– inne artykuły zaczerpnięte z Eunomii

– inne artykuły związane z PWSZ w Raciborzu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Czytaj pełne wydanie

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here