Ułan zastąpił Myśliwego

13

RSS Nasze Miasto ma nowe władze. Podczas walnego zgromadzenia członków stowarzyszenia ustąpił cały dotychczasowy zarząd. Liderzy NaM-u tłumaczą zmiany koniecznością "odpolitycznienia" organizacji. Wg niepotwierdzonych pogłosek Robert Myśliwy będzie kandydował do Sejmu. Sam zainteresowany zaprzecza.

Walne zebranie członków RSS Nasze Miasto, które obradowało 9 lutego, dokonało corocznego wyboru władz stowarzyszenia. W skład nowego, świeżo ukonstytuowanego zarządu wygląda weszli:

- reklama -

Zygmunt Kandora – prezes
Weronika Piasecka – zastępca prezesa
Małgorzata Bonk – sekretarz
Anna Kobylnik – skarbnik

dr Zbigniew Wieczorek – członek zarządu
dr Leszek Szczasny – członek zarządu
Marek Rapnicki – członek zarządu

Nowy zarząd nie ma w swoim składzie dotychczasowych liderów NaM-u. Robert Myśliwy, Dawid Wacławczyk i Piotr Dominiak, którzy zostali radnymi miejskimi, a także Magdalena Strzelczyk i Piotr Ćwik – postanowili ustąpić miejsca w zarządzie i przekazać stery stowarzyszenia osobom, które wykazały się sporym zaangażowaniem w minionej kampanii wyborczej.

 

Nasze stowarzyszenie prowadzi różne akcje społeczne, choćby takie jak wykłady Akademii Społeczno – Gospodarczej – mówi Robert Myśliwy – założyciel i dotychczasowy prezes RSS Nasze Miasto. Nie chcemy, by cała licząca niemal sto osób organizacja była postrzegana tylko przez pryzmat jej 7 radnych, którzy siłą rzeczy zajmują się przede wszystkim sprawami samorządowymi i politycznymi. Jeśli mamy działać profesjonalnie, powinniśmy skupić na zadaniach, jakie niesie praca w Radzie Miasta. Nowy zarząd bardzo nam pomoże poprzez przejęcie części naszych obowiązków. Oczywiście będziemy mu służyć radą i doświadczeniem.

 

Piotr Dominiak, były sekretarz NaM-u dodaje: Aby „wyprowadzić” politykę ze stowarzyszenia, a przynajmniej nie pozwolić jej zdominować jego całościowego wizerunku,  powołana została Rada Polityczna, która będzie gromadzić  obecnych i byłych radnych, prezydentów, wójtów i burmistrzów oraz  ich zastępców.  Tam skupimy się na sprawach politycznych i zagospodarujemy spory potencjał drzemiący w osobach z doświadczeniem na różnych szczeblach i stanowiskach samorządowych.

 

Organizacja, która chce się rozwijać potrzebuje zmian, także personalnych – twierdzi z kolei Dawid Wacławczyk – dotychczasowy zastępca prezesa i szef sztabu wyborczego NaM-u w minionej kampanii. Nie chcemy zesztywnieć jak niektóre ugrupowania samorządowe czy partie, na których czele stoją te same osoby od kilkunastu lat. Nie boimy się zmian, bo są one ożywcze, niosą nowe spojrzenie na pewne sprawy, pozwalają na promowanie nowych osób, kreowanie nowych liderów, których NaM potrzebuje.

 

Nowy, pełny pozytywnej energii zarząd zapowiada wiele ciekawych akcji społecznych i kulturalnych skierowanych zarówno do członków ugrupowania, jak i wszystkich raciborzan.

 

Do Komisji Rewizyjnej NaM-u wybrano Magdalenę Strzelczyk, Krzysztofa Melnarowicza i Macieja Nowaka.

 

Nowy Prezes – ZYGMUNT KANDORA!

 

Zygmunt Kandora (50) jest doświadczonym samorządowcem (był m.in. zastępcą przewodniczącego rady miasta I kadencji w Blachowni), wieloletnim działaczem społecznym, człowiekiem wielu pasji. Pracuje na stanowisku inspektora ds. oświaty, turystyki, kultury i promocji w Urzędzie Gminy w Rudniku.  Jest tutorem Szkoły Liderów Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, aktualnym królem Raciborskiego Strzeleckiego Bractwa Kurkowego oraz komendantem Oddziału Terenowego im. Pułku Czwartego Ułanów Zaniemeńskich Polskiego Klubu Kawaleryjskiego.

Zygmunt Kandora jest też wieloletnim instruktorem harcerskim, trenerem strzelectwa sportowego LOK, członkiem zarządu Fundacji „Gniazdo” w Modzurowie i zastępcą przewodniczącego rady programowej Lokalnej Grupy Działania – Partnerstwo dla Rozwoju w Pietrowicach Wielkich.  Mieszka w Grzegorzowicach, od czerwca 2010 jest szefem struktur RSS Nasz Powiat.

 

DW

- reklama -

13 KOMENTARZE

 1. do „komo” – twoim zdaniem człowiek, który zbudował w 4 lata znaną i rozpoznawalną organizację, przekonał do wspólnego celu 100 osób, wprowadził 7 radnych do Rady Miasta i Rady Powiatu, a sama zdobył około 3500 głosów w wyborach prezydenckich i był na drugim miejscu jest leniwy? Z resztą zobacz sam na naszej stronie internetowej http://www.nam-raciborz.pl gdzie nasi radni prezentują swoje interpelacje i swoją aktywność w radach, a później się zastanów, czy Twoje wypowiedzi nie mijają się z prawdą.

 2. To tylko działalność polityczna, z której głównie czerpie zyski. Nie potrafi być kim innym tylko marnym politykiem, bo marnym nauczycielem już jest. Wystarczy przejrzeć jego zeznanie podatkowe. Za rok pracy w szkole zarobił bardzo niewiele. Tyle zarabia nauczyciel na stażu. Czyżby nie zdążył awansować? Może pracuje na pół etatu. Pchając się do Sejmu i chcąc być dobrym reprezentantem narodu trzeba być pracowitym, a tej cechy niestety panu Myśliwemu brakuje.

 3. Wynik 3500 głosów nie jest czymś imponującym skoro nie kwalifikował kandydata do drugiej tury. Po 4 latach obecności w radzie miasta wynik jest, uważam, kompromitacją. Wyborcy dobrze ocenili znikomą działalność owego pana.

 4. Myśliwy już zrobił swoje – został poplecznikiem Lenka, a to koniec jego błyskawicznej kariery. Miał być nadzieją dla raciborzan a został cieniem. Artykuł jednak zwiastuje nową odmianę RSS-Powiat. Więcej tu urozmaicenia a i szans na liczącą się siłę organizację. Czekam na program ideowy tej nowej grupy, bo dotychczasowy zakres programu dla Powiatu, to praktyczne „zero” autorstwa Starosty Hajduka i tych bankrutów skupionych wokół „konsula”. Jak Gminy się ożywią i zintegrują, wtedy jest szansa na wynianę tych zdezelowanych nieudaczników Powiatu i przypomnienie, że Powiat, to nie tylko Racibórz.

 5. Coś w tym jest – z tymi OSŁAMI ??? mianują się profesorami (np.prof. Niesiołowski i tp) im głubszy tym bliżej Tuska, dla wartościowych typu Gowin, w partii PO nie ma miejsca a o raciborskich kłapouchach nie warto pisać. Zastanawia mnie tylko, skąd biorą się ci jeszcze głupsi, którzy takich wybierają do Sejmu w demokratycznych wyborach??? Głupotę rządzących PO widać gołym okiem, jeszcze głupsi, zdaniem PO- wców jest PIS, choć na oko u nich tego nie widać, ale trąbią o tym w mediach, żeby się to utrwaliło !!! NARODZIE, ZA KOGO ONI NAS ROBIĄ!!!

 6. 17 18:20
  [b]Prokuratura milczy ws. wyborczej korupcji[/b]
  „Od ponad dwóch miesięcy Prokuratura Okręgowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w sprawie kupowania głosów na kandydatów Platformy Obywatelskiej podczas wyborów w Wałbrzychu. I nałożyła informacyjne embargo. Posłanka Prawa i Sprawiedliwość Anna Zalewska domaga się, aby prokurator generalny objął śledztwo specjalnym nadzorem.
  – To nie jest pierwszy raz, gdy w Wałbrzychu dochodzi do korupcji wyborczej. Ludzie robią to z biedy i trzeba ścigać tych, co wykorzystują ich ciężką sytuację. Tylko surowymi karami można przerwać ten haniebny proceder. Obawiam się jednak, że wyroki usłyszą maluczcy, a organizatorzy pozostaną bezkarni – mówi portalowi Niezalezna.pl posłanka PiS Anna Zalewska. – W Wałbrzychu wiedzą, kto jest w to zamieszany. I nie mogą zrozumieć, że nadal zajmują eksponowane stanowiska, a nawet są awansowani. Niezrozumiałe jest również zachowanie prokuratury. Śledztwo trwa wiele tygodni, a zdecydowanych działań brak. Dlatego chciałabym, aby zostało ono przekazane do innej prokuratury.”(…)
  cd link
  http://niezalezna.pl/6100-prokuratura-milczy-ws-wyborczej-korupcji
  Komentarze:
  – Antares, czw., 2011-02-17 19:03
  …znajdziemy tu link do strony www Ministerstwa Sprawiedliwości gdzie odbywa się głosowanie nad sędziami??? – chodzi o okresową ocenę pracy sędziów !!!
  patrz link
  http://ms.gov.pl/
  PS. dzielę się z wyborcami spostrzeżeniem po ostatnich wyborów samorządowych, gdzie prawie cała poprzednia raciborska ekipa została ponownie wybrana w jednym okręgu wyborczym !!! Kto miał mógłby to sprawdzić w Racibprzu ???

 7. [b]Komentarz z artykułu -patrz link[/b]
  http://niezalezna.pl/6100-prokuratura-milczy-ws-wyborczej-korupcji
  – Napcia: Świdnica na Dolnym Śląsku k/Wałbrzycha [b]ze Świdnicy pochodzi poseł Zbigniew Ch . (chlebowski, ten od mira i rycha) sekretarzem platformy O. jest robert jaruga kuzyn żony mira (dzewieckiego) lokalna prokuratura,biznesmeni związani z platformą, ,sądy,policja to jedna klika (pół komisariatu policji podejrzane w aferze narkotykowej kilka lat temu) to wiele wyjaśnia odnośnie tej sprawy [/b]
  – ps1. ostatnio na pogrzeb powiatowego działacza tutejszej platformy przyjechał sam schetyna.
  – ps2. dziś w w Świdnicy odbył sie protest przeciwko [b]postawieniu w tym mieście pomnika Ofiar Smolenskich[/b] przybylo kiladzesiąt przeciwników zwołanych przez radnych platformy na facebooku., przybyli również przestawiciele społecznego komitetu na rzecz wziesnieni pomnika ( [b]zero dotacji[/b], tylko prywtne środki
  kilku fundatorów)
  Napcia, czw., 2011-02-17 20:42
  – Prosze o sprawdzenie informacji
  Dzisiaj na tvp.info o godz 15,15 podano i pokazano , ze[b] na smietniku znaleziono karty wyborcze (wybory prezydenckie) i pokazano na ktorej byl postawiony krzyzyk na J.Kaczynskim, a na Komorowskim pusta kratka.[/b] Nie wiem jaka to byla miejscowosc i jaka ilosc kart. Prosze o sprawdzenie tego, jezeli jest mozliwe i sprawdzic ile to bylo kart. Takie sytuacje trzeba ujawniac i naglasniac. Byc moze J.Kaczynski wygral te wybory, tylko machloje sprawily , ze przegral.
  BM, pt., 2011-02-18 20:17
  – [b]UNIEWAŻNIĆ WYBORY!!!![/b]
  Wybory zostały sfałszowane nie tylko w Wałbrzychu, ale w całej Polsce!!!! Zarówno te ostatnie jak i prezydenckie!
  sloneczkoperumistrzbajeru, pt., 2011-02-18 20:25
  cd wyżej

 8. cd Komentarz z artykułu
  – [b]PO kupowała głosy? Są zarzuty dla 6 osób![/b]
  W II turze wyborów w Wałbrzychu kandydat PO Piotr Kruczkowski wygrał z Lubińskim 325 głosami.
  Z kolei Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu od 3 stycznia wyjaśnia, czy jeden z mieszkańców Wałbrzycha[b]
  był nakłaniany przez dziennikarzy wałbrzyskiej TV Twoja do składania
  fałszywych zeznań na temat korupcji wyborczej w tym mieście[/b]. Zawiadomienie takie miał złożyć Marcin K., który opowiadał do kamery o korupcji wyborczej w Wałbrzychu.
  PO kupowała głosy? Są zarzuty dla 6 osób!
  Rzeczniczka prasowa prokuratury, Ewa Ścierzyńska zdradziła mediom:
  Te
  sześć osób, o których nic więcej nie mogę powiedzieć na tym etapie
  śledztwa, usłyszało zarzuty nakłaniania do oddawania głosów w zamian za
  korzyść finansową.
  Śledztwo wdrożono po doniesieniach lokalnych mediów i dostarczeniu dowodów przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. [b]Ze
  znanych już opinii publicznej materiałów wynika, że kupowanie głosów
  miało charakter zorganizowany i nie odbywało się po raz pierwszy. Ciężko
  jednak stwierdzić, czy uda się doprowadzić do skazania kogokolwiek za
  korupcję wyborczą. Sąd w Świdnicy już udowodnił, że potrafi wykręcić się
  od uznania dowodów i nawet nie musi przesłuchiwać świadków, by
  stwierdzić ich niewiarygodność. Czy tak będzie i tym razem?[/b]
  Cała
  sprawa nie chce też trafić na czołówki mediów ogólnopolskich,
  przemykając gdzieś bokami. Choć ma przecież olbrzymi potencjał medialny,
  choćby z powodu znikających i zastraszanych świadków.
  Jednak afera
  dotyczy Platformy Obywatelskiej. Która jest dla wielu dziennikarzy
  jedyną partią, mogącą ochronić polską demokrację przed Prawem i
  Sprawiedliwością. Kłopot w tym, że demokracja może nie przetrwać takich
  obrońców.
  BM, czw., 2011-02-17 21:50
  PS.Aktualności
  na RSS podały, że Tusk rozwiązał struktury PO w Wałbrzychu, co w gronie
  posłow PO jest odbierane jako samobójczy gol.To
  przerażające, że oficjalne media nic na ten temat nie głoszą !!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here