Zwycięstwo było blisko, punkt w meczu z Sokołem

0

Po świetnym turnieju juniorek w Białymstoku siatkarki GS UKS Krzanowice wróciły na ligowe parkiety licząc na kontynuację udanego maratonu z ubiegłego tygodnia. Zwycięstwo z Sokołem Katowice było na wyciągnięcie ręki,  niestety, po wyrównanej walce krzanowiczanki przegrały w tie-breaku.

Bardzo ważny mecz grały krzanowiczanki we wtorek 22 lutego w przedostatniej kolejce II ligi. Po serii zwycięstw krzanowiczanki po meczu trwającym 130 minut musiały przełknąć gorycz porażki.

- reklama -

 

Mecz zaczął się dobrze dla gospodyń, które grając twardo na siatce i skutecznie w obronie, bez problemów odskoczyły katowiczankom na 8 : 3, 17 : 10, do końca seta już tylko powiększając przewagę.

 

Druga partia była zacięta do stanu 13 : 13. Seria błędów krzanowiczanek pozwoliła odskoczyć gościom na cztery punkty, doświadczone zawodniczki z Katowic spokojnie dograły seta doprowadzając do remisu.

 

W secie trzecim obie drużyny od początku zdobywały punkty seriami. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na kilkupunktowe prowadzenie, aż do stanu 24 : 24. W tym momencie ogranie i doświadczenie katowiczanek wzięło górę nad młodością i fantazją krzanowiczanek, które chcąc efektownie zakończyć seta przegrały go na własne życzenie.

 

Jednak w kolejnej odsłonie gospodynie nie załamały się i dalej walczyły, by doprowadzić do piątej partii, co już zapewniłoby jeden punkcik. Twarda walka toczyła się do stanu 8 : 8, następnie świetna seria zagrywek pozwoliła krzanowiczankom odskoczyć na sześć punktów. W pewnym momencie przewaga dziewcząt z Krzanowic wynosiła 11 punktów, lecz lepsza końcówka gości trochę zmniejszyła rozmiary porażki w tym secie.

 

Tie-breaka lepiej zaczęły przyjezdne, prowadząc 3 : 0. Krzanowiczanki resztkami sił doprowadziły do remisu 7:7 i  wyszły nawet na prowadzenie 13 : 12. Siatkarki Krzanowic chyba za szybko chciały skończyć ten mecz, w końcówce popełniły dwa proste błędy, co kosztowało je stratę tak ważnego punktu.

 

Zaznaczyć należy, że większość dziewcząt z Krzanowic to jeszcze juniorki, które w związku z awansem do rozgrywek ogólnopolskich grają od trzech tygodni maratony siatkarskie, do tego długie i wyczerpujące podróże do Sandomierza i Białegostoku bardzo dały się im we znaki.

     GS UKS Krzanowice   –   UKS Sokół 43 Katowice     2 : 3 (16,-19,-26,16,-13)

Skład: Magdalena Sławik (13 pkt.), Barbara Otlik (20), Magdalena Bahryj (5), Aleksandra Baron (10), Klaudia Nagler (18), Weronika Sławik (6), Karolina Daniszewska – libero, Agnieszka Breitschedel (7), Magdalena Śmieja, Sylwia Balcer, Karolina Wittek, Justyna Hońca – libero.

 

źródło: www.gsukskrzanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here