Nie posłodzili, ale zagrali

3

Blisko 30 osób przybyło na koncert raciborskiej kapeli Bez Dodatku Cukru, który 26 lutego odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Zobacz video.

– Nie płaczmy nad tymi, których nie ma, ale cieszmy się tymi, którzy są – tymi słowami przywitał przybyłą na występ publiczność Stefan Wardenga, pracownik MOKSiR-u. Był to kolejny koncert z cyklu "Scena Młodych". Tym razem, na deskach MOKSiR-u zaprezentował się zespół o dość nietypowej nazwie – Bez Dodatku Cukru. Wytłumaczenie określenia jest bardzo proste: nie słodzą w tekstach, nie słodzą na scenie. Generalnie rzecz biorąc, realnie podchodzą do swoich występów.

- reklama -

 

 

W trakcie trwającego ponad godzinę koncertu grupa wykonała kilkanaście utworów, będących zarówno ich własnymi kompozycjami ("Mimo wszystko", "Związki", "Więcej luzu"), jak i coverami hitów znanych zespołów, choćby AC/DC – "Hell ain't no bad place to be" czy "Highway to hell".

Kuźniańska publiczność – choć nieliczna – nie pozwoliła formacji zbyt szybko zakończyć koncertu. Skandując głośno "jeszcze, jeszcze", domagała się powrotu muzyków na deski MOKSiR-u. – Niech się stanie wola ludu – powiedział S. Wardenga, namawiając artystów do ponownego wejścia na scenę. Podczas bisu, wokalistka Hanna Bratkowska zachęciła uczestników do wspólnej zabawy. Z zaproszenia wnet skorzystała trójka młodych kuźnian, która wskoczyła na scenę i zaczęła na niej tańczyć.

Czytaj również: Muzyczne podziemie Raciborza: Bez Dodatku Cukru

/BaK/

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here