Dłużnicy ZGKiM w Kuźni trafią do Rejestru Dłużników

3

Zaległości w opłatach czynszowych najemców i właścicieli lokali mieszkalnych i użytkowych we wszystkich budynkach zarządzanych przez ZGKiM w Kuźni Raciborskiej wynoszą 697 tys. złotych.Informacja o wysokości zadłużenia mieszkańców poszczególnych wspólnot mieszkaniowych oraz budynków komunalnych została podana do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń w budynkach. Celem tych działań jest ściągnięcie istniejących zaległości czynszowych. Takiemu działaniu służy nawiązanie współpracy z Biurem Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. Dzięki umowie Program Ochrony Finansów Samorządów może wpisywać dane dłużników do Rejestru Dłużników BIG oraz sprawdzać wiarygodność finansową potencjalnych kontrahentów.

ZGKiM w Kuźni Raciborskiej będzie wpisywał dłużników do Rejestru Dłużników BIG, w sytuacji gdy od terminu zapłaty zobowiązania minęło co najmniej 60 dni, a wysokość długu – w przypadku konsumentów – wynosi minimum 200 zł, natomiast w przypadku przedsiębiorców 500 zł. Ponadto nowa Ustawa o BIG umożliwia gminie przekazywanie do BIG zadłużenia wynikającego z sądowego tytułu wykonawczego. W tym ostatnim przypadku kwota, ani okres zaległości nie mają znaczenia.

- reklama -

Dłużnicy, którzy znajdą się w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor mogą mieć problemy z otrzymaniem kredytów, pożyczek, z zakupami na raty, z zakupem internetu, telewizji kablowej, czy abonamentu telefonicznego. Rejestr Dłużników BIG sprawdzają firmy z praktycznie każdego sektora rynku, w celu dokonania oceny wypłacalności potencjalnych klientów. Z tego powodu wpis do rejestru skutecznie mobilizuje dłużników do spłaty zaległych zobowiązań- mówi Mariusz Hildebrand Prezes Zarządu BIG InfoMonitor SA

Dodatkowo, Program Ochrony Finansów Samorządów daje ZGKiM w Kuźni Raciborskiej możliwość sprawdzania przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Oprócz informacji z Rejestru Dłużników BIG, może także otrzymać informacje z Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich.

LR
fot.internet

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. To wcale nie jest duża kwota jak na miasto i gminę Kuźnia Raciborska.
    Uważam , iż należy sprawdzic czy któś zalega zaleddwie z kwotą 200 zł. bo zaniedbuje wpłat , czy też został bezrobotnym,zachorował ma dzieci a małe dochody w stosunku do rosnących kosztów utrzymania. Niech radni i Pani Burmistrz się zastanowią nad narastającym problemem zubażania społeczństwa
    i sprawami bezrobocia.Konstytucyjnym obowiązkiem Państwa Polskiego jest pomoc obywatelowi w jego codziennej egzystencji. A tymczasem rząd obciął fundusze na pomoc bezrobotnym o 4 ml. zł a na pomoc socjalną o 2 ml. zł w tym roku.
    Zdaje się , iż urzędnicy i radni w Kuźni biorą przykład z góry. Ludziom trzeba pomóc, rozłożyć zaległości na raty i.t.p.Nie bądźcie bezduszni bo kiedyś i Was to może spotkać.

  2. Z zasady jest tak, że na raty na samochód są pieniążki, na nowe DVD są, na wakacje nad morzem też – a na czynsz juz nie… bo ludzie mają gdzieś płacenie zobowiązań. Jeśli ktoś nie ma – to na nic nie ma – a nie wybiórczo!!!! I bardzo dobrze, że ZGKiM zabrało się za tych, co się śmieją w twarz tym, którzy płacą.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here