SMS z trupem w szafie

0

Dla mnie ta szkoła jest trochę jak trup w szafie – powiedział marszałek Adam Matusiewicz do dziennikarzy na konferencji prasowej 3 marca, jeszcze przed spotkaniem ze starostą Adamem Hajdukiem w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

- reklama -

 

Spotkanie miało charakter roboczy, ponieważ są duże problemy z budową kompleksu lekkoatletycznego, a właściwie z kosztami, które są dużo wyższe niż wcześniej zakładano. Okazało się, że brakuje blisko 5 mln zł. Musimy zastanowić się wspólnie ze starostą i dyrektorem szkoły co robić dalej. A problem jest ogromny – powiedział marszałek – bo pozyskano na projekt dofinansowanie ze środków unijnych, ale koszty okazały się wyższe od tych zakładanych wcześniej. Mamy nadzieję, że wspólnie uporamy się z tym problemem.

 

 

 

Marszałek zapytany jakie widzi wyjście z tej sytuacji odpowiedział, że w najczarniejszym scenariuszu można założyć, że realizację "rozciągnie się" w czasie. Spotkanie marszałka w Raciborzu z dyrekcją szkoły i starostą zainicjowała Ewa Lewandowska, radna i przewodnicząca komisji sportu Sejmiku Śląskiego. Sam fakt, że marszałek przyjechał do Raciborza, świadczy, że inwestycja ta jest bardzo ważna dla województwa – powiedziała Lewandowska do zebranych dziennikarzy.

 

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here