Irlandzkie klimaty na „Końcu Świata”

2

Z okazji Dnia Św. Patryka Koniec Świata zorganizował imprezę dla raciborskich miłośników Szmaragdowej Wyspy. Świetną oprawę muzyczną zagwarantowały zespoły Wersja Robocza i Trio Pieśni Staroirlandzkich. Zobacz zdjęcia.

Dzień świętego Patryka jest bardzo wesołym świętem obchodzonym na całym świecie bardzo chętnie nie tylko przez Irlandczyków. W ten dzień na całym świecie obowiązuje hasło "Everyone's Irish on St. Patrick's Day" czyli "Każdy jest Irlandczykiem w dniu św. Patryka". Dzień Świętego Patryka w miejscach dużych zbiorowisk Irlandczyków (i nie tylko) jest obchodzony bardzo hucznie, a szczególnie w Dublinie i Nowym Jorku, gdzie odbywają się największe, kilkudniowe festiwale i parady. W Polsce ten dzień to spotkania -koniecznie przy Irlandzkiej muzyce. Od kilku lat Dzień Świętego Patryka można świętować również w Raciborzu, na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata".

- reklama -

 

 

 

 

 

Poza stałymi bywalcami i środowiskiem muzycznym, na imprezę przyszło sporo osób ciekawych muzyki i kultury irlandzkiej. Klub postarał się o świetną oprawę muzyczną. Tego wieczoru na scenie Końca Świata można było zobaczyć Trio Pieśni Staroirlandzkich oraz raciborski zespół Wersja Robocza, który właśnie na tej samej scenie i również podczas Dnia Św. Patryka, 2 lata temu zadebiutował. Wersja Robocza to sześć osób: Elżbieta Skrzymowska (skrzypce), Jan Kucznierz (klawisze), Zuzanna Tomaszewska (flet), Krzysztof Humeniuk (instrumenty perkusyjne), Piotr Komarnicki (gitara akustyczna) i Damian Małecki (bas). Podczas koncertu, muzycy zagrali zarówno utwory dynamiczne, jak i ballady. Formacja w swoich piosenkach odwoływała się tak do historii Irlandii jak i legend. Poza ziemią raciborską, zespół koncertował dotychczas w Kędzierzynie-Koźlu i Lublinie.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Graliśmy jeszcze w Będzinie, Krakowie i Kuźni Raciborskiej 😉 Tak dla wyjaśnienia. Pozdrawiamy 🙂

  2. [img]upload/small_16ScreenShot010.jpg[/img]Raciborska awangarda

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here