Można jeszcze zapisać się do RALP

0

Do 25 marca trwają zapisy do Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Liga zrzesza drużyny nie tylko z Rybnika ale także z Żor, Wodzisławia, Rydułtów i okolic. Teraz poszukuje drużyn z Raciborza.

Już w kwietniu rusza 14 edycja najstarszej amatorskiej ligi piłkarskiej RALP w Rybniku. Liga zrzesza drużyny w których mogą występować jedynie zawodnicy, którzy nie są zarejestrowani w profesjonalnych klubach piłkarskich.

- reklama -

 

Sezon rozgrywkowy składa się z 2 rund (wiosna /jesień). Od 2000 roku liga zrzesza drużyny nie tylko z Rybnika ale także z Żor, Wodzisławia, Rydułtów i okolic. Najwięcej, bo 6 mistrzostw ligi ma obecnie drużyna Jedności Jejkowice, która od początku uczestniczy w rozgrywkach. Od sezonu 2008 patronat nad Ligą objął Prezydent Miasta Rybnika Adam Fudali, a przedstawiciele Ligi postanowili zmienić nazwę Ligi na RYBNICKA AMATORSKA EKSTRA LIGA PIŁKARSKA i wprowadzić dodatkowe rozgrywki Pucharu Ligi.

 

"Nasza drużyna składa się z młodych, stale rozwijających się zawodników oraz doświadczonych nierzadko mających za sobą profesjonalną karierę piłkarską. Uczestniczymy regularnie od początku założenia w lidze RALP oraz turniejach halowych organizowanych pod patronatem ligi. Już od 3 sezonów nasza drużyna Czarne Fidosy – www.czarnefidosy.eu – aspiruje do tytułu mistrza ligi i mamy nadzieję że w tym sezonie uda się zdobyć to trofeum. Liga to wspaniały sposób na zagospodarowanie czasu wolnego, zażycie ruchu oraz współzawodnictwo nierzadko z kolegami zza miedzy." – mówi jeden z piłkarzy grający w drużynie Czarne Fidosy

 

W dniu 21 lutego 2011r. odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie przedstawicieli drużyn do rozgrywek sezonu 2011. Na spotkanie przybyli wszyscy przedstawicieli drużyn i większość z nich potwierdziła udział w tegorocznym sezonie. Rozpoczęcie nowego sezonu 2011 odbędzie się w dniach 02/03.04.2011, kiedy to ruszy pierwsza kolejka ligi RALP.

 

Ostateczny termin zgłoszenia drużyny do rozgrywek w sezonie 2011 został przedłużony i upływa z dniem 25 marca 2011r. W poniedziałek 21 marca odbędzie się również spotkanie organizacyjne do SEZONU 2011 przedstawicieli drużyn grających oraz nowych chętnych ekip w siedzibie ligi w Rybniku przy ul. Broniewskiego 23, o godz 18.00. Zapisy telefoniczne oraz wszelkie informacje organizacyjne udziela vice Prezes Zarządu Krystian Nowak tel.: 500 059 066. Nie zmieniono opłat dotyczących udziału drużyn w rozgrywkach i pozostają w tej samej wysokości co w sezonie 2010, a mianowicie: 200zł kaucja zwrotna oraz opłata za zgłoszenie każdego zawodnika 10 zł.

 

 

 
 

 

 

 

Mecze rozgrywane będą w soboty lub niedziele na własnych boiskach, jednak jesteśmy w trakcie rozmów związanych z darmowym udostępnieniem kompleksu boisk dla ligi. Już niebawem zostanie również zmodernizowania strona internetowa ligi www.ralp.pl, gdzie znajdziemy wszystkie potrzebne informacje związane z ligą. Patronat medialny nad ligą obejmie Portal Rybnik.com.pl oraz jedna z rybnickich gazet. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne drużyny do zapisów na nowy sezon 2011.  

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here