Koszykarki PWSZ medalistkami AMŚ

0

Kilka dni temu w hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbył się ostatni turniej w ramach rozgrywek Akademickich Mistrzostw Śląska w koszykówce kobiet. Koszykarki z Raciborza zdobyły III miejsce. Zobacz zdjęcia.

Drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu miała w tym dniu do rozegrania tylko jedno spotkanie z zespołem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Zwycięstwo w tym spotkaniu praktycznie gwarantowało naszemu zespołowi III miejsce w generalnej klasyfikacji tych rozgrywek.

- reklama -

 

 

– Dziewczyny nie zawiodły. Od początku spotkania narzuciliśmy swój styl gry. Twardo graliśmy w obronie i wyprowadzaliśmy zabójcze kontry. Stąd od początku wysokie prowadzenie naszej drużyny (9:2), które systematycznie było powiększane. Tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie brązowe medale w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Śląska i mamy nadzieję, że nie będzie to ostatni medal w tym roku – relacjonuje trener naszej drużyny mgr Marcin Parzonka.

 

 

Dziewczyny we wcześniejszych turniejach wygrały z Politechniką Śląską w Gliwicach i Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach oraz przegrały z AWF-em i UŚ Katowice. III miejsce naszej drużyny w rozgrywkach AMŚ dało nam kwalifikacje do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w dniach 10-13 kwietnia w Brennej. – Liczymy na dobry występ i awans do finałów AMP. Jest duża szansa, że w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Polski dodatkowo wzmocni nas Basia Głocka grająca na co dzień w ROWie Rybnik, co po zeszłorocznych doświadczeniach pozwala nam realnie myśleć o zajęciu miejsca w pierwszej czwórce półfinałów i awans do finałów, a tam może się już wydarzyć wszystko – dodaje trener naszych koszykarek.

 

 

Wyniki meczów drużyny w Akademickich Mistrzostwach Śląska:

PWSZ Racibórz – Pol. Śl. Gliwice – 41:22
UŚ Katowice – PWSZ Racibórz – 57:28
PWSZ Racibórz – AWF Katowice – 30:73
PWSZ Racibórz – UE Katowice – 43:35
PWSZ Racibórz – ŚUM Katowice – 50:24

Skład drużyny raciborskiej PWSZ w Akademickich Mistrzostwach Śląska:
Justyna Broża, Anna Cerkowniak, Karolina Gajda, Martyna Hanczerowska, Anna Jarnot, Ewa Jóźwik, Agata Kupka, Małgorzata Malach, Jadwiga Pitry, Natalia Przekop, Karolina Wojtała

 

 
 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here