Studzienna i Sudół już nie proszą. Żądają!

2

Mieszkańcom Studziennej i Sudoła znudziło się już odkładanie w nieskończoność remontu przebiegającej przez dzielnice DK nr 45. Pod petycją z żądaniem natychmiastowego remontu Bogumińskiej i Hulczyńskiej podpisało się 200 osób z tych dzielnic.

Marceli Klimanek, radny z dzielnicy Studzienna, podczas dzisiejszej sesji rady powiatu odczytał petycję mieszkańców Studziennej i Sudoła o następujacej treści:

- reklama -

 

Obserwując dotychczasową niemoc decydentów i brak zaangażowania w budowę obwodnicy Raciborza od strony południowej, sprzeciwiamy się ciągłej dewastacji naszego życia. Dzielnice Studzienna i Sudół, przez które prowadzi droga od najwiekszego przejścia granicznego Polski południowej, codziennie są narażone na bardzo duży ruch drogowy, zwłaszcza transportu ciężkiego. Ten nasilający się ruch drogowy niszczy nasze zdrowie, powoduje bezsenność i depresje, niszczy nasze mienie, domy pękają. Dewastacja chodników stanowi bezpośrednie zagrożenie pieszych, zwłaszcza ludzi starych. Dlatego żądamy wyremontowania ulic Hulczyńskiej i Bogumińskiej w trybie natychmiastowym.

 

Ponieważ Klimanek poprosił o odpowiedź na piśmie, nie doczekał się z ust starosty bezpośrednich deklaracji. Hajduk odniósł się do petycji niejako na marginesie, odpowiadając na interpelację radnego Leona Fiolki, również dotyczącą inwestycji drogowych na drogach wojewódzkich i krajowych. Z jego słów wynika, że jedyne co powiat może, to prosić w Wojewódzkim Zarządzie Dróg lub Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w zależności komu dana droga podlega. A na decyzje zarządcy drogi powiat wpływu już nie ma.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Hajduk to taka katarynka. Jak go dobrze nakręcić to w kółko klepie ja nie moge to nie zadanie powiatu ja nie moge to nie zadanie powiatu ja nie moge to nie zadanie powiatu ja nie moge to nie zadanie powiatu ja nie moge to nie zadanie powiatu

  2. A co ma mówić wg Ciebie skoro to rzeczywiście nie jego zadanie?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here