Uroczyste obchody historycznej rocznicy klasztoru

3

Siostry ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego w klasztorze Annuntiata już od 90 lat służą Bogu i ludziom. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w minioną sobotę.

Mszy św. dziękczynnej przewodniczył ojciec Andrzej Danilewicz, prowincjał oo. werbistów z Warszawy w koncelebrze 19 kapłanów diecezjalnych z parafii raciborskich i o. werbistów z Nysy i Rybnika. W wygłoszonej homilii ojciec Danilewicz nawiązał do Zwiastowania Pańskiego w którym to Maryja z wielką pokorą przyjęła od Anioła Gabriela wieść o tym, iż za sprawą Ducha Świętego zostanie matką Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.

- reklama -

 

 
 

 

Z taką pokorą i poświęceniem również siostry podejmują liczne obowiązki na placówkach misyjnych w krajach całego świata i tu w ojczyźnie – powiedział celebrans. Podczas agapy gości witały s. Renata, Teresa Sałamacha -przełożona prowincji polskiej oraz przełożona klasztoru s. Weronika, Edeltrauta Nowak. Na uroczystość jubileuszową przyjechały siostry z placówek na terenie całego kraju oraz ich krewni z Polski i z zagranicy.

 

 

W części artystycznej Agnieszka Gurk zaprezentowała teksty o życiu i obowiązkach sióstr w klasztorze a grupa sióstr przedstawiła program słowno muzyczny o  Zwiastowaniu Pańskim. Podczas pokazu przypomniano również historię klasztoru Annuntiata .

 

 

 

/K.N./

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. Nasz ojciec jeszcze po wojnie chodził do ochronki prowadzonej przez siostry naprzeciw klasztoru. One pielęgnowały naszą ciężko chorą babcię w domu. One stawiały nam bańki , wówczas dzieciom gdy chorowałyśmy. Święte osoby, oddane dla drugiego człowieka. Niech im nadal Bóg błogosławi a ludzie ich doceniają i im pomagają.

  2. Dziękujemy siostrom za tyle dobra dla mieszkańców Racibortza na przestrzeni tych lat. Szkoda, że nie zrobił tego na uroczystości prezydent.

  3. Zawsze gdy odwiedzam ten klasztor w Raciborzu, jestem pełem podziwu za atmosferę spokoju, życzliwości, uprzejmości i miłości bliźniego. Uważam tez , iż klasztor może być przykładem dobrze zorganizowanej i świetnie funkcjonującej instytucji. Tu każda siostra wie co należy do jej obowiązków
    i wykonuje je rzetelnie , zgodnie z nauczaniem Chrystusa. I to jest właśnie tajemnica tej dobrze zorganizowanej placówki.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here