Turniej strzelecki i tenisa stołowego w CKU

0

Centrum Kształcenia Ustawicznego 21 marca zaproponowało swoim uczniom udział w Turnieju Tenisa Stołowego i Turnieju Strzeleckim. Pierwszy z turniejów odbywał się po raz 3. i  z roku na rok cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Wzięło w nim udział 32 uczniów z ponadgimnazjalnych szkół powiatu raciborskiego, którzy zajęcia praktyczne odbywają w Centrum Kształcenia Praktycznego. Zdaniem organizatorów – Michała Tężyckiego i  Dariusza Zuzoka – chętnych do wzięcia udziału w nim jest coraz więcej i z roku na rok prezentują coraz wyższy poziom, są coraz lepsi. Trzej najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy, medale i puchary ufundowane przez dyrektora CKU w Raciborzu. Rozgrywki były bardzo emocjonujące, a poziom uczestników wyrównany, udało się jednak wyłonić najlepszych: I miejsce zajął Łukasz Mrozek uczeń klasy II kierunek technik budownictwa, II miejsce wywalczył Witold Szuścik z klasy II kierunku technik mechanik, zaś na III miejscu uplasował się Piotr Hipnarowicz uczeń klasy III kierunku technolog robót wykończeniowych.

- reklama -

 

 

 

 

 
 

 

 

Turniej Strzelecki odbył się w CKU po raz pierwszy, ale nie ostatni twierdzą organizatorzy – Rudolf Blana i  Czesław Kuzdrowski. Do udziału w tym turnieju zgłosiło się 17 uczniów, którzy zostali poinstruowani przez organizatorów w jaki sposób korzystać z karabinka pneumatycznego, z którego strzelano do tarczy. Turnieje były odpowiedzią na ogłoszenie przez Ministra Edukacji Narodowej dnia 21 marca Dniem Talentów. Obecny rok szkolny został ogłoszony Rokiem Odkrywania Talentów, zaś 21 marca szkoły miały zrezygnować z klasowo – lekcyjnego podejścia do edukacji na rzecz aktywności rozwijających różne rodzaje zdolności. CKU zaproponowało rozwijanie zdolności sportowych, co spotkało się z dużą aprobatą uczniów.

 

Centrum Kształcenia Ustawicznego, 47-400 Racibórz, ul. Zamkowa, tel. 32 415 44 89  

 

/w/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here