Fałszywi sprzedawcy perfum usypiają kobiety?

Od pewnego czasu wśród raciborzanek krąży pogłoska o fałszywych sprzedawcach perfum, którzy najpierw usypiają, a następnie okradają kobiety. Szajka podobno działa na parkingu pod Auchan. Co na to policja?

O sprawie poinformowała mieszkanka Raciborza, zaniepokojona wiadomością, którą otrzymała pocztą elektroniczną. Oto jej treść (pisownia oryginalna):

- reklama -

 

Odeślij dalej jak najszybciej ten komunikat: To nie jest żart.
To stało się to na parkingu AUCHAN … Wiadomość z ostrzeżeniem dla wszystkich.
Kobieta zbliżyła się wczoraj wieczorem na parkingu w centrum Auchan do dwóch mężczyzn, którzy proponowali nowy zapach perfum.Dali do powąchania próbkę. Dopadają swoją ofiarę między zaparkowanymi samochodami.

Gdy na  parkingu przed sklepem ktoś podejdzie do Was z prośbą o "powąchanie perfum", nie róbcie tego!!! TO NIE SĄ PERFUMY TO CHLOROFORM

Kiedy powąchasz, tracisz przytomność i biorą wszystko: torebke, pieniądze,  kto wie … Co jeszcze?!

Prosimy o przekazanie wiadomości do wszystkich znajomych. Zachowajcie czujność i poinformujcie władze, jeśli spotkacie sie z taką sytuacją.

Dotyczy to kobiet w ciąży, dziewczyn, dziadków, ciotek, sióstr i przyjaciół. JEŚLI JESTEŚ prawym człowiekiem wyślij tą wiadomość do rodziny i przyjaciół.

 

E-mail ten krąży po sieci od pewnego czasu i wydaje się zwykłym "łańcuszkiem", niemniej kilku osobom dał powód do niepokoju. – Sama nie korzystam z żadnych atrakcyjnych promocji i nadzwyczajnych okazji, a oferującym je osobom grzecznie, ale stanowczo odmawiam. Są jednak  tacy, którzy nie potrafią pozbyć się natrętnego akwizytora. Być może naprawdę oszuści mogą podszywać się pod sprzedawców, by pod pozorem transakcji dokonać kradzieży. Może byście to sprawdzili? – sugeruje czytelniczka.

 

Posłuchaliśmy prośby i postanowiliśmy sprawdzić na policji. Mł. asp. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy KPP w Raciborzu, zaprzecza by ktokolwiek zgłaszał na policję zdarzenia tego typu: – Nikt nas o niczym takim w ostatnim czasie nie informował. Ta sprawa to prawdopodobnie jakiś żart – informuje. Zastrzega jednak, że oszuści często podają się za sprzedawców i wykorzystują ludzką naiwność, a fałszywi domokrążcy tylko czekają na okazję aby nas okraść. – W kontaktach takich należy zachować szczególną ostrożność, a najlepiej w ogóle ich unikać i nie stwarzać okazji do kradzieży. Jeśli zachodzą podejrzenia, że ma się doczynienia z próbą oszustwa, należy jak najszybciej zawiadomić policję – apeluje.

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Żeby chloroform uśpił trzeba go inchalować przez conajmniej 3 minuty a raczej wątpię, że któraś kobieta będzie tak długo wąchała perfumy. To łańcuszek rozesłany przez mojego znajomego na prima aprilis i widocznie ktoś nie zrozumiał, że to żart, przejął się i rozsyła do dzisiaj…

  2. Potwierdzam. Moja zona została tak uspiona i z godzinnych zakupów zrobiła się cała noc. Leżała sztywna pod oszołomem… Pewnie się smiejecie jak to możliwe – żona zawsze parkuje bocznej uliczce za oszolomem – opierdzieliłem ją kiedyś bo porysowała auto i od tej pory parkuje tak, żeby nam nikt nie zrobił żadnej rysy. Najgorsze że doszło do kopulacji i zaszła w ciąże (to napewno nie moja sprawka bo za to porysowanie nie odzywalimy sie przez 3 miesiące).
    Zemszcze się jeszcze ale czekam aż dzieciak podrośnie – mam nadzieję, że będzie podobny do ojca i to mnie naprowadzi na trop.
    Tymczasem w wolnych chwilach jeżdżę pod ten zasrany sklep i obserwuje… jeszcze Cie zlapie cwaniaczku – zapamietaj to jesli to czytasz!!!

  3. A ja mam od tygodnia cholerną chcicę. Przyjeżdżam o 7 rano pod oszą, cały dzień stoję, kręcę się, wypatruję i nikogo niema tak więc przed zamknięciem jeszcze biegnę do sklepu po ogórka i paczkę prezerwatyw i muszę sobie sama radzić 🙁

  4. Jo tyż se myśla co to jakeś farmazomy som. Poszła żech roz pod auchana, patrza i widza, stoi se taki jedyn. Pakerny, szkuty czorne, szczewiki z pewexu a szakiet łot Łarmaniego. Stoi a baby zaczepiyo. To cie mom se myśla. Podchodze, a tyn jak mie oboczył to zaczon uciekać gizd jedyn pryndko jak blic. Dopiyro kole banhofu żech go chytła. Dowej tyn perfum śpiku bo cie w palice pizna godom mu. Posznupoł w taszy, wyciungył tako mało flaszka i mi daje do powonianio. Jo żech se legła, bisthalter seblekom a czekom kiej bydziye łonaczył. Woniajcie se starko, a wartko – mi godo. Woniom i wiciye co? To szodyn chlor niy był, tyn chadziaj po prowdzie perfum przedowoł…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here