Muzyczne Podziemie Raciborza: Dewiza

3

– Jednomyślność co do charakteru i tematyki utworów, wzajemna sympatia –  to wystarczyło żeby założyć skład – mówią Maker i Stan, których dziś znamy jako Dewiza. Właśnie wydali swoją pierwszą płytę "4 Pory Życia".

Dewiza to dwaj amatorscy raperzy: Maker i Stan. Od strony organizacji koncertów Dewizę wspiera Mateusz Rojek. – Mateusz w znacznym stopniu ułatwia, a czasem wręcz umożliwia zagranie koncertu czy transport do studia nagraniowego, które też sam stworzył. Na scenie zazwyczaj występują z nami też beat boxerzy WoWo i White, oraz wokalistka Magda Szewczak – opowiadają Maker i Stan. Jak mówią wszystko zaczęło się od jednej wspólnej nagrywki. – Wyszło to całkiem przyzwoicie. Samotne nawijanie w zamkniętym pokoju to jednak nie to samo, co spełnianie swojej pasji wspólnie z drugą fajną osobą. Jednomyślność co do charakteru i tematyki utworów, wzajemna sympatia –  to wystarczyło żeby założyć skład – wspominają.

- reklama -

 

Dewiza "Moda na obojętność". Posłuchaj więcej utworów z płyty

Piszą własne teksty bo jak mówią, inaczej nie miałoby to najmniejszego sensu. O czym piszą i skąd biorą pomysły na teksty? – Inspiracją może dla nas być tak ważna osoba jak matka, przyjaciel, ale równie dobrze deszcz za oknem, nieznajomi przechodni i różne codzienne wydarzenia. Nie chcemy wymieniać tutaj raperów, dla których mamy szacunek, bo nie wierzymy, że ktokolwiek czytałby tak długą listę. Lubimy słuchać głębokich tekstów, a anty policyjne hasła to dla nas bezczeszczenie całej kultury hip-hop. Nasze teksty są o wszystkim. Wystarczy dobrze je zinterpretować – odpowiadają na pytanie.

 

Z beatami jest trochę inaczej, gdyż jak przyznają Maker i Stan jest to dla nich bolączką od dawna. – Poszukujemy osób chętnych do współpracy. Ludzie szydzą z nas z tego powodu, myślą, że przywłaszczamy sobie podkłady innych producentów. Korzystamy z nich, jak większość podziemnych raperów, nie czerpiąc z tego zysku. To bardzo wkurzające, kiedy hejterzy sami sobie snują jakieś domysły – dodają chłopaki z Dewizy. Dewiza ma już za sobą kilkanaście koncertów. Na pytanie co jest dla nich najważniejsze podczas występów odpowiedzieli: – Na naszych występach zjawia się garstka osób, zazwyczaj znajomych. Najważniejsze jest to by zobaczyć, że ci, którzy przyszli nas posłuchać, rzeczywiście nas słuchają. To bezcenne uczucie kiedy wszyscy śpiewają z nami refren, ręce w górze, niezapomniane! Do tej pory grali już m.in. w Kietrzu, Kuźni Raciborskiej czy Radlinie. Najmilej jednak wspominają koncert w Raciborzu w klubie Oaza. – Korzystając z okazji, dziękujemy tym wszystkim wspaniałym ludziom, którzy tam byli – mówią.

 

Dewiza "Inny niż myślisz" ft. Solar. Posłuchaj więcej utworów

Czym jest dla nich hip hop? Tylko hobby, a może czymś więcej? – Pisanie tekstów to dla nas coś więcej niż zabijanie czasu. Początkowo to była zwykła zajawka. Teraz widzimy, że są ludzie, którzy potrafią się utożsamić z naszą twórczością. To daje mocnego kopa i zachęca do dalszej pracy. Jednak tak, rap to nasze hobby, ale takie, które stanowczo zmieniło nas i nasze życie. Jak przyznają, sami słuchają podobnej muzyki, do tej którą tworzą. Czy wzorują się na kimś? – Nie wzorujemy się na nikim. Słuchanie lepszych ma swoje dwie strony. Jest to ogromna mobilizacja do szlifowania swojego stylu. Czasem jednak odbiera wiarę w siebie – odpowiadają.  Zanim się spotkali, Stan nagrał swoją solową, nielegalną płytę. Od tamtej pory chłopaki nie nagrali wspólnej. Teraz, dosłownie kilka dni temu chłopaki wypuścili w miasto swój pierwszy współny projekt "4 Pory Życia". Chłopaki nie snują planów. Zapytani o swoją przyszłość, mówią – Planujemy dalej pisać, nagrywać, grać. Co będzie? Nie wiemy. Marzy nam się nagranie płyty na legalnych podkładach.

Zapraszamy do słuchania:

Tutaj możesz pobrać płytę Dewizy "4 Pory Życia"
Tutaj możesz posłuchać płyty Dewizy "4 Pory Życia"

Czytaj inne artykuły z cyklu "Muzyczne Podziemie Raciborza":

 

– Bez Dodatku Cukru

– Podwójny Wariant

– Herezis

– JaRa

– Na Skraju Ciszy

– Nihilizzm

– Corpus

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. Chbyba dwa te same numery na stronie. Dobry track. Ściągam płytę.

  2. M.

    Link do Pobrania całej płyty [color=#939393; font-family: arial, verdana, helvetica; font-size: 12px; line-height: 18px; white-space: pre-wrap]http://www.sendspace.com/file/vej1ur[/color]

  3. Hip-hopolo Zajebiste Tworzycie Łach Z Was Frajerzyny Pozdro Tylko Dresowy Styl

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here