Wielkanoc i majówka bez ciężarówek

0

W Wielkanoc i pierwszy majowy weekend samochody ciężarowe o masie całkowitej ponad 12 ton będą miały zakaz wyjeżdżania na drogi – taką decyzję podjęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad .

W sobotę, 23 kwietnia, zakaz będzie obowiązywał od godz. 18 do 22. Natomiast w Wielkanoc i świąteczny poniedziałek ciężarówki nie będą mogły wyjeżdżać na drogi między godz. 8.00 a 22.00. Zakaz ruchu dla ciężarówek został ustanowiony również w pierwszy majowy weekend – 30 kwietnia i 2 maja będzie obowiązywać od godz. 18.00 do 22.00, a 1 i 3 maja od 8.00 do 22.00.

- reklama -

 

Zakaz nie dotyczy m.in. pojazdów biorących udział w akcjach ratowniczych, usuwaniu awarii, pracujących przy budowie dróg i mostów, przeznaczonych do przewozu żywych zwierząt, do przewozu prasy, artykułów szybko psujących się, lekarstw, środków medycznych. Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z lipca 2007 r, pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, mają zakaz ruchu w dni ustawowo wolne od pracy a także m.in. weekendy wakacyjne.

 

/w/

 

Źródło: PAP

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here