„Zielone Czeki” rozdane

0

W piątek, 29 kwietnia w siedzibie Radia Katowice przy ul Ligonia odbędzie się uroczyste wręczenie tegorocznych nagród Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska "Zielonych Czeków".

To wyróżnienie przyznawane jest przez Zarząd Funduszu w Katowicach od 17 lat. Otrzymują je osoby wyróżniające się w działalności proekologicznej na terenie województwa śląskiego. Jest to jedyna tego typu w kraju ekologiczna nagroda finansowa przyznawana osobom indywidualnym za wyjątkowe działania na rzecz środowiska wykonywane poza swymi obowiązkami zawodowymi.

- reklama -

 

Kapituła  Nagrody składająca się z ekspertów, pracowników naukowych oraz działaczy na rzecz ochrony środowiska – wyłoniła laureatów w następujących kategoriach: innowacje i technologie, programy i akcje proekologiczne w tym dotyczące przyrody, prace naukowo-badawcze, edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, profilaktyka zdrowotna dzieci i młodzieży zagrożonych schorzeniami związanymi z zanieczyszczeniem środowiska, działania popularyzatorskie i promocja postaw proekologicznych.

 

W tym roku nominowanych do nagrody było 50 kandydatów, spośród których przyznano 14 nagród. w tym: 3 nagrody indywidualne, 4 zespołowe, nagrodę specjalną oraz  2 dyplomy uznania dla 2 zespołów i dyplom honorowy. Laureaci otrzymają czeki w wysokości 5 tys. zł dla każdego członka wyróżnionego zespołu i 7,5 tys. zł dla osoby  nagrodzonej za działalność indywidualną.

 

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here