Pogotowie zaprasza w sobotę na festyn

0

„Zdrowe Wakacje” – pod taką nazwą w sobotę 4 czerwca na parkingu przed szpitalem odbędzie się festyn ratowniczy. To jedna z 45. takich akcji, którą w całym kraju objęła patronatem minister zdrowia Ewa Kopacz.

4 czerwca 2011 w godz. 10.00 – 14.00 na terenie parkingu przed Izbą Przyjęć i Pogotowiem Ratunkowym  Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu ul. Gamowska 3 odbędzie się akcja pod patronatem Minister Zdrowia Pani Ewy Kopacz ,,Zdrowe wakacje” pod postacią festynu ratowniczego we współpracy z Policją i Strażą Pożarną.                     

- reklama -

 

W programie:

1. Prezentacja karetek i sprzętu Ratownictwa Medycznego

2. Zwiedzanie obiektów Pogotowia Ratunkowego (dyspozytornia, sale zabiegowe Izby Przyjęć i Ambulatorium, pomieszczenia socjalne).

3. Pokazy Ratownictwa Medycznego (pierwsza pomoc medyczna w stanach zagrożenia zdrowia i życia)

4. Około  godz.12.00 atrakcją będzie rozcięcie wraku samochodu z wydobyciem rannych przez Straż Pożarną i przekazaniem ich zespołom Ratownictwa Medycznego, a następnie pokaz zabezpieczenia medycznego rannych.

5. Konkursy i zabawy dla dzieci (konkurs plastyczny, konkurs opatrywania ran, i wiele innych konkursów połączonych z nagrodami ).

6. Prezentacja sprzętu Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

7. Prezentacja sprzętu policyjnego KMP w Raciborzu, pokazy daktyloskopowe, tresura psa policyjnego.

8. Obecność maskotek (przebrani pracownicy) –  Sznupek Policyjny i Raciborek).

9. Dodatkowo będzie możliwość pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i poziomu stężenia glukozy oraz porad medycznych udzielanych przez lekarzy i personel średni Pogotowia Ratunkowego i Izby Przyjęć.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here