Dzień dziecka ze Strażą Graniczną

0

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, jak co roku organizowali i włączyli się w organizację imprez dla dzieci z okazji ich święta.

W komendzie oddziału w Raciborzu funkcjonariusze Straży Granicznej zorganizowali okolicznościowe spotkanie, na które zaprosili przedszkolaków oraz uczniów z raciborskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Przybyło łącznie ponad 200 dzieci. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach, młodzi goście zobaczyli m.in. wyposażenie specjalistyczne i uzbrojenie Straży Granicznej oraz sprzęt transportowy używany w codziennej służbie. Zwiedzili także salę tradycji, gdzie zapoznali się z historią formacji granicznych oraz wysłuchali pogadanki na temat obecnych zadań Straży Granicznej, połączonej z projekcją filmu i pokazem zdjęć. Podczas wizyty dzieci miały również okazję obejrzeć nowoczesną krytą strzelnicę oraz wypróbować swoje umiejętności strzeleckie, najpierw na multimedialnym trenażerze strzeleckim, a następnie strzelając pod okiem instruktorów z broni pneumatycznej.

- reklama -

 

 

 

 

 

Na terenie dwóch miejscowości powiatu głubczyckiego, Ściborzyc Małych i Głubczyc, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej włączyli się w organizację trzech festynów z okazji Dnia Dziecka. Pierwszy, zorganizowany dla dzieci ze szkół i przedszkoli z Pomorzowic, Klisina i Ściborzyc Małych, przez Komendę Hufca ZHP w Głubczycach oraz Szkołę Podstawową w Klisinie, odbył się na terenie stanicy ZHP w Ściborzycach Małych. Drugi miał miejsce na terenie Przedszkola nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Kubusia Puchatka w Głubczycach. Został zorganizowany w ramach programu „Bezpieczny przedszkolak” przez dyrekcję przedszkola przy pomocy Straży Granicznej i innych służb mundurowych regionu. Organizatorem trzeciego festynu – w Szkole Podstawowej nr 1 w Głubczycach, był miejscowa Jednostka Związku Strzeleckiego „Strzelec”, która do współpracy w przeprowadzeniu imprezy zaprosiła Śląski Oddział Straży Granicznej. W trakcie wszystkich trzech imprez funkcjonariusze Straży Granicznej zaprezentowali dzieciom sprzęt używany w codziennej służbie, omówili jego przeznaczenie oraz zademonstrowali umiejętności psa służbowego Straży Granicznej do wykrywania narkotyków.

 

 

 

 

 

W Cieszynie funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział z zainaugurowanym 1 czerwca „X Ogólnopolskim i Międzynarodowym Tygodniu Czytania Dzieciom”. Zorganizowana przez fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Miasto Cieszyn i Bibliotekę Miejską w Cieszynie impreza została przeprowadzona na Moście Przyjaźni oraz na cieszyńskim Rynku. Wśród licznie zaproszonych gości byli przedstawiciele Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy zgromadzonym na Rynku dzieciom czytali wiersz „Jazda z ogładą” autorstwa Bożeny Pierga mówiący o bezpiecznej jeździe rowerem. Połączona z licznymi atrakcjami impreza, była również okazją do zaprezentowania najmłodszym sprzętu Straży Granicznej.

 

 

 

 

 

Na terenie Katowic, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami innych służb włączyli się w organizację imprezy pn. „Śląski Lotniczy Festyn Służb Mundurowych – Dzieciom”, której celem było zapewnienie dzieciom licznych atrakcji i miłej zabawy z okazji ich święta. W czasie festynu odbyły się m.in. dynamiczne pokazy lotnicze, pokazy działania straży pożarnej i ratowników medycznych, a także prezentacja różnego rodzaju samolotów, śmigłowców oraz uzbrojenia i sprzętu będącego na wyposażeniu służb mundurowych, w tym Straży Granicznej, która pokazała dzieciom wyposażenie pirotechników z pyrzowickiego lotniska, broń, pojazd obserwacyjny i tzw. Schengenbus.

 

 

 

 

 

Uśmiech, jaki gościł na twarzach dzieci w trakcie wizyty w komendzie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu oraz podczas festynów i imprez z udziałem funkcjonariuszy Straży Granicznej, był najlepszym dowodem zadowolenia najmłodszych i ich miłych wspomnień z tegorocznego Dnia Dziecka.

 

SG

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here