Citroen pod kołami pociągu

3

Dzisiaj o godzinie 10.00 na przejeździe kolejowym w Studziennej samochód osobowy marki citroen z nieustalonych przyczyn zatrzymał się na torach, chwilę później uderzył w niego nadjeżdżający pociąg. Zobacz zdjęcia

Na szczęście była to tylko wcześniej przygotowana symulacja, a w samochodzie nikogo nie było. Dzisiaj w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd – zatrzymaj się i żyj" PKP zorganizowały symulację wypadku na przejeździe kolejowym. Jeżeli robi się taki crash time trailer, nawet w takich małych rozmiarach jak dzisiaj w Raciborzu, to pokazuje się kierowcom co się może stać, jeżeli nie upewnią się, że nic im nie grozi na przejeździe przez tory kolejowe – powiedział Edward Wachtarczyk koordynator akcji z PKP Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach, – Samochód w zderzeniu z pociągiem nie ma żadnych szans – dodał – taki właśnie widok kierowcy mogli dzisiaj to zobaczyć.

- reklama -

 

Zobacz więcej zdjęć – Citroen pod kołami pociągu.

 

My takie symulacje robimy w pięciu miejscach na terenie Zakładu PKP. Jest to oprócz Raciborza Kłobuck, Kalety, Zdzieszowice i Łabędy – mówił Leon Fila naczelnik Sekcji Eksploatacji ZLK. Akcja taka jak dzisiaj ma charakter edukacyjny, – i pokazuje kierowcom, że znak "Stop" przed przejazdem kolejowym oznacza naprawdę konieczność zatrzymania się i upewnienia, że przejazd przez tory jest bezpieczny.

 

 

 

 

W symulacji brały udział: policja, pogotowie ratunkowe, straż pożarna z Raciborza i funkcjonariusze SOK w Tarnowskich Górach.

 

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. Max

    No kurcze, jakby były wcześniej jakieś informacje o tym pokazie, przyjechałbym zobaczyć.

  2. Ufff

    Już myślał żem że to Rysiek F. swoją „cytryną” nie sforsował torów….

  3. do Uf

    Jakby to był Rysiek, toby się ta laweta od samochodu odbiła, a nie samochód ;0

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here