
18 firm z Europy i Azji, w tym m.in. z Indii i Chin, chce budować zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny . Ostatecznego wykonawcę poznamy za kilka miesięcy – donosi Dziennik Zachodni
W Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Gliwicach uspokajają, że nie będą kierować się wyłącznie ceną i wybiorą najlepszą z firm. Do ostatecznego przetargu dopuszczą tylko kilka wybranych. Tymczasem rozpoczyna się właśnie wykup ziemi w Syryni, gdzie powstaną nowe Nieboczowy – czytamy w internetowym wydaniu DZ. Artur Wójcik, dyrektor RZGW, zapewnia gazetę, że budowa ruszy na początku przyszłego roku
Cały artykuł Aleksandra Króla możesz przeczytać tutaj




![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)





![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)











NIE WYSZŁO IM Z AUTOSTRADĄ TO TERAZ KOLEJ NA ZBIORNIK ……… przecież to normalne ze polak oszczedza i dwa razy płaci, problem tylko w tym że z naszych kieszeni będziemy płacić za to wpuszczanie Chińczyków do polskich inwestycji …. maaaasakra
A mnie to wisi czy zbudują chińczycy, eskimosi, aborygeni czy marsjanie. Zeby tylko był! Skoro polskie pierdoły nie potrafią to niech będzą nawet kitajcy!!!!
………..tylko żeby zbuowali a nie tak jak z autostradą – rozpaprali i poszli w diabły…… Jak oni zaczną to Twoje prawnuki nie doczekają zbiornika