15 zł za godzinę w żłobku

5

W nowym statucie żłobka pojawił się zapis, że każda następna godzina pobytu dziecka powyżej 10 godzin będzie ekstra płatna. Ma to zniechęcić rodziców do zbyt długiego pozostawiania maluchów w placówce.

Za pobyt dziecka w Żłobku ponad 10 godzin dziennie, za każdą rozpoczętą godzinę, z zastrzeżeniem zapisów Regulaminu Organizacyjnego Żłobka, pobierana będzie opłata w wysokości 10% ustalonej miesięcznej opłaty za pobyt dziecka w Żłobku – zapis tej treści znalazł się w nowym statucie raciborskiego żłobka. Rada miasta ma przyjąć dokument na czerwcowej sesji.

- reklama -

 

W tej chwili miesięczna opłata wynosi 150 zł, więc za każdą godzinę powyżej dziesięciu rodzice zapłacą dodatkowe 15 zł. – Naszą intencją było zmuszenie rodziców, by jednak nie pozostawiali dzieci na taki długi czas w placówce. Małe dzieci potrzebują więcej czasu i uwagi ze strony rodziców. Ustawa dopuszcza taką możliwość, więc z niej skorzystalismy – tłumaczy Ludmiła Nowacka.

 

Zdanie pani wiceprezydent podzielił Witold Ostrowicz. Jego siostra mieszka na stałe w Szwecji, więc radny podzielił się skandynawskimi spostrzeżeniami w tej materii. – Tam, gdy ktoś ma choćby dzień urlopu, nie ma prawa w tym dniu zaprowadzić dziecka do żłobka czy przedszkola.

 

Ostrowicz chciał się ponadto dowiedzieć, w jaki sposób miasto kontroluje, czy do żłobka w pierwszej kolejności  rzeczywiście trafiają dzieci, które muszą do niego chodzić, np. których obydwoje rodziców pracuje. – Bazujemy jedynie na składanych przez rodziców oświadczeniach – wyjaśniła zastępczyni prezydenta.

 

/ps/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Raciborzanka!!! Nikt ci nie każe dziecka przyprowadzać o 6-ej a odbierać o 16:30 Jak pracujesz od 6-ej to 8 godzin upływa wcześniej niż o godz. 16:30.
    Poza tym nie martw się 0,30 minutami ,jeszcze chwila i żłobek będzie czynny do 17-ej.Podobnie zrobili z przedszkolami.Mają być czynne pełne godziny.Nie będzie tzw. połówek godzin.

  2. Im więcej czytam komentarze, tym bardziej przyznaję rację Lemowi. Internet to zbiorowisko idiotów. Najlepszy przykład poniższe komentarze. Pół-analfabeci, względnie alkoholicy, powinni mieć ograniczony dostęp do internetu. Przeczyta taki/taka tytuł, skomentuje, a smród idzie. C Z Y T A J Z E Z R O Z U M I E N I E M, nie tylko tytuły wiadomości,

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here