Rozpoczął się festiwal „Śląsk – kraina wielu kultur”

0

W RCK odbył się pierwszy występ zespołów biorących udział w festiwalu "Śląsk – kraina wielu kultur". Na festiwal przyjechali tancerze z Serbii, Chorwacji i Ukrainy. Zobacz zdjęcia z ich pierwszego występu .

Organizatorem Międzynarodowych Spotkań "Śląsk – kraina wielu kultur" jest Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" . We współpracy ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta zaprosiło ono gości z zagranicy do naszego miasta już po raz jedenasty. Raciborzanie przez cały rok jeżdżą po całej Europie, biorą udział w różnych konkursach, nawiązują kontakty z innymi grupami, które później zapraszają do udziału w swoim festiwalu. W tegorocznej edycji imprezy udział weźmie 30 zespołów z Ukrainy, Serbii, Chorwacji i Polski. Po raz pierwszy także w imprezie udział wezmą tancerze na wózkach inwalidzkich. Uczestników festiwalu w czwartek powitała w Urzędzie Miasta wiceprezydent Ludmiła Nowacka , a kilka godzin później tancerze po raz pierwszy pokazali się raciborzanom. Próbkę swoich umiejętności zaprezentowali na rynku, podczas festynu ekologicznego.

- reklama -

 

 

Jednak dopiero wieczorem w Raciborskim Centrum Kultury odbył się ich pierwszy oficjalny koncert. Występ zdominowały zespoły z raciborskiego stowarzyszenia, które stanowią połowę biorących udział w festiwalu zespołów. Na scenie jednak nie zabrakło gości z innych krajów, którzy nie tylko tańczyli, ale również grali na instrumentach. Uczestnicy festiwalu , których jest kilkaset na czas trwania imprezy mieszkają w hotelach i ośrodkach noclegowych na terenie całego miasta. Niektórzy z nich mieszkają także u członków SKZR "Źródło" , gdyż zabrakło dla nich miejsc. Kolejny koncert w ramach festiwalu odbędzie się w Kuźni Raciborskiej. W sobotę ulicami Raciborza przejdzie barwny korowód z uczestnikami festiwalu , a później będzie można ich oglądać na Placu Długosza .

 

 

 

/p/

 

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here