Artur Noga tuż za podium Drużynowych Mistrzostw Europy

0

Artur Noga zajął czwarte miejsce w biegu na 110 m przez płotki podczas drużynowych ME w lekkiej atletyce w Sztokholmie z czasem (13,72 s.). Dzięki temu wywalczył dla naszej reprezentacji 8 punktów do klasyfikacji generalnej.

W swoim biegu raciborzanin dobiegł na metę jako trzeci, ale w drugim biegu szybszy był jeszcze od niego Hiszpan Jackson Quinonez, który wyprzedził Artura Nogę o 0,01 sekundy (13,71 s.). Najszybszy był Andy Turner z Wielkiej Brytanii (13,42 s.), a drugi Francuz (13,64 s.).

- reklama -

 

Tegoroczna impreza to trzecia odsłona drużynowych mistrzostw kontynentu w lekkoatletyce. Na czterech stadionach w Europie, zacięty bój o zwycięstwo i awans do czołowej śmietanki europejskiej toczy aż 47 drużyn. W najmocniejszej Superlidze mamy naszą reprezentację, która rywalizuje w Sztokholmie.

 

Państwa Europy są podzielone na ligi w zależności od poziomu jaki prezentują. Najmocniejszą ligą jest jak sama nazwa wskazuje "Superliga", w której mamy zaszczyt wystąpić. Kolejne, słabsze reprezentacje rywalizują w I lidze, II lidzie oraz III lidze. Organizatorem superligi drużynowych mistrzostw Europy jest Sztokholm, zawody I ligi odbywają się w Izmirze, II ligi w Nowym Sadzie, a III ligi w Reykjavíku.

 

oprac./ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here