Unia zakończyła udaną wiosnę remisem

Wynikiem 2:2 w wyjazdowym meczu z Mikołowem zakończyli sezon 2010/2011 w IV lidze piłkarze KP Unii Racibórz. Przebieg meczu symbolicznie odzwierciedla obraz tego sezonu – fatalna pierwsza część, udana druga.

W ostatniej kolejce spotkały się drużyny środka tabeli, które co najwyżej mogły poprawić trochę swoją sytuację. Ani spadek, ani tym bardziej awans żadnej z nich nie groził, co najwyżej można było pokazać przeciwnikowi, czego się spodziewać po wznowieniu rozgrywek. Raciborzanie po pierwszych 45 minutach meczu z AKS przegrywali 2:0. W drugiej połowie wzięli się do roboty i zdołali wyrównać stan meczu. Ostatecznie Unia ukończyła rozgrywki na 12. miejscu (z bilansem: 10 zwycięstw, 4 remisy, 16 porażek), choć już od paru kolejek było wiadomo, że nie spadnie.