Procesje Bożego Ciała na ulicach Raciborza

0

W uroczystość Bożego Ciała katolicy wyznają wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Tego dnia organizowane są uroczyste procesje. Zdjęcia – procesja Bożego Ciała w parafii NSPJ w Raciborzu.

23 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana powszechnie Bożym Ciałem. Święto jest obchodzone w Kościele katolickim w czwartek, po uroczystości Trójcy Świętej. Po liturgii eucharystii następuje procesja do czterech ołtarzy. Procesja do czterech ołtarzy jest odwołaniem do czterech ewangelii, które są przy nich czytane. Jest również zwyczaj łamania gałązek brzozy, którymi przystrojone są ołtarze. Kiedyś wierzono, że gałązki mają właściwości ochronne. Zatykano je w domach za świętymi obrazami lub za framugami drzwi. Miały chronić ludzi przed piorunami.

- reklama -

Każda parafia organizuje tego dnia uroczyste procesje. W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu procesja odbyła się po Mszy św. o godzinie 9.00.

Zobacz zdjęcia – Procesja Bożego Ciała w parafii NSPJ w Raciborzu.

 

/p/

 

——————————————————

 

Nauki przedmałżeńskie Racibórz

Parafia Rzymsko – Katolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Mickiewicza 8 w Raciborzu zaprasza narzeczonych na nauki przedmałżeńskie przez cały rok. Cykl nauk przedmałżeńskich obejmuje trzy spotkania, połączone z naukami naturalnego planowania rodziny.

Kontakt: 32 418 16 31 lub 604 554 820.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here