Będą nowe place zabaw

1

Robert Myśliwy zwraca uwagę, że brakuje w Raciborzu miejsc, gdzie mogą bawić się dzieci, zaś istniejące budzą szereg zastrzeżeń. Wkrótce stan ten może ulec zmianie: miasto stara się o place zabaw przy SP 4 i SP 15.

Radny podzielił się uwagami mieszkańców miasta odnośnie placów zabaw na ostatniej sesji. Chciał dowiedzieć się, kiedy pojawi się szansa na remont ogródka jordanowskiego, gdyż raciborzanie narzekają na deficyt tego typu miejsc. Zaś te, które istnieją, budzą liczne uwagi. – Na przykład plac zabaw w parku Roth nie ma zaplecza sanitarnego i jest za mały. Jest tam wiecznie tłok, czasem nie ma gdzie usiąść – mówił. Wg radnego bawiącym się tam dzieciom przeszkadzają również palacze, jako że nie ma tam wyraźnie widoczego zakazu palenia.

- reklama -

 

Prezydenta nieco zdziwiła ostatnia informacja. – Od pewnego czasu funkcjonuje zakaz palenia w miejscach publicznych, a plac zabaw się do nich zalicza – stwierdził obiecując umieszczenie stosownego oznaczenia. Poinformował również, że podjęte zostały działania mające na celu rozwiązanie problemu toalet w parku Roth, a także innych parkach.

 

Choć na szybki remont ogródka jordanowskiego nie ma co liczyć, to w niedługim czasie w mieście mogą pojawić się dwa nowoczesne place zabaw, takie same jaki już istnieje przy szkole na Ostrogu. Obiekty mają być zlokalizowane przy SP 15 i SP 4. – Przystąpiliśmy do programu ministerialnego, zabezpieczyliśmy też środki w budżecie na wkład własny. Jestem przekonany, że przynajmniej jeden dostaniemy – zapewnił prezydent.

 

/ps/

 

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Mama

    Panie radny w peni popieram. Proszę walczyć o nasze dzieci.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here