Starosta chce pomóc budować średniowieczny gród

0

Adam Hajduk jest pod tak dużym wrażeniem festiwalu średniowiecznego, że nie wyklucza wsparcia finansowego dla idei budowy w Raciborzu grodu. – To byłoby doskonałe dopełnienie naszego zamku – twierdzi szef powiatu.

W dniach 11-12 czerwca 2011 r. w Raciborzu odbył się III Raciborski Festiwal Średniowieczny. Przy okazji składania relacji ze swojej działalności między sesjami starosta napomknął o imprezie (dofinansowanej m.in. przez powiat) i zadeklarował swą pomoc przy budowie średniowiecznego grodu, o planach budowy którego donoszą od jakiegoś czasu media.

- reklama -

 

– Nie wykluczam również wsparcia finansowego, żeby powstało coś podobnego, jak np. w miejscowości Byczyna – stwierdził. Oczywiście nie ma mowy by dofinansowanie było tak wysokie jak w przypadku Byczyny, gdzie zaangażowano ogromne środki unijne. – Niemniej można by coś mniejszego u nas zbudować, co w przypadku pojawienia się większych środków, będzie można rozbudować. To miejsce, gdzie odbywał się festiwal jest bardzo ciekawą lokalizacją i gród byłby dopełnieniem oferty naszego zamku piastowskiego – zakończył starosta .

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here