Zachwycił ją balet, pokochała jazz

0

Pierwsze kroki w tańcu stawiała już jako sześciolatka w grupie tanecznej "Uśmiech" w Tworkowie. Od przyszłego tygodnia Manuela Krzykała rozpoczyna warsztaty taneczne dla młodzieży w Raciborskim Centrum Kultury .

Przez lata zaliczyła wiele kursów tańca, kształciła się u gwiazd światowej sławy, co roku bierze udział w warsztatach u samego Piotra Galińskiego (juror programu "Taniec z gwiazdami"), teraz swoją wiedzę przekaże młodzieży. Wśród gatunków, które młodzi tancerze będą ćwiczyć na warsztatach w RCK znajdzie się ukochany przez Manuelę Krzykałę jazz i balet.- Balet zafascynował mnie bez reszty i szybko stwierdziłam, że jest to coś czym się chcę zajmować. Jest podstawą wielu innych tańców, nadaje płynności ruchom, kształt sylwetce – mówi tancerka. Taniec dla instruktorki jest przede wszystkim pasją. – Uczyłam tańca już w wielu szkołach, ale dla mnie to przede wszystkim miłość, która daje mi powera w życiu! Niczego innego nie mogłabym robić w życiu. Chcę tańczyć tak długo jak tylko starczy mi sił – mówi tancerka. – Kocham taniec, mimo że wymaga wielu poświęceń. Nie mam zbyt wiele czasu dla rodziny, ale nie żałuję, taniec zawsze będzie na pierwszym miejscu – dodaje Krzykała.

- reklama -

 

 

 

Od poniedziałku 25 lipca w Raciborskim Centrum Kultury rozpoczyna z młodzieżą warsztaty taneczne. – Chciałabym w nich zaszczepić chęć do tańczenia. I to nie ma znaczenia jaki gatunek i styl zainteresuje ich najbardziej – mówi instruktorka. Warsztaty taneczne z Manuelą Krzykałą odbędą się w RCK przy ul. Chopina od 25 do 29 lipca, zakończą się pokazem i konkursem tańca na deskach Domu Kultury „Strzecha”.

 

 

 

Aleksandra Tambor
Natalia Kościelska
Wiola Borukało

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here