List do Redakcji: Racibórz to wielka „dziura”

15

– Do tego, że drogi w naszym mieście są dziurawe zdążyliśmy przywyknąć, ale nawet nie wiecie na jakie pułapki mogą trafić kierowcy wjeżdżający np. na parking na podwórku przy Chopina – pisze w liście do Redakcji pani Alina.

- reklama -

Na parkingu za domami przy Długiej od strony Chopina, w samym centrum miasta, można dosłownie wpaść do ogromnej dziury. Duża kostka betonowa, którą wyłożona jest jezdnia zapadła się. Kolejnym przykładem może być ulica Bukowa i ulica Kochanowskiego. Tam również ulica jest wybrukowana. Ubytki w kostce sprawiają, że jazda tamtędy zamienia się w koszmar. Trzeba uważnie patrzeć pod koła samochodu, aby go nie zniszczyć. Koszmarnie jedzie się też po ulicy Armii Krajowej. Jadąc tamtędy trzeba jakoś zgrabnie ominąć zapadające się studzienki kanalizacyjne, aby nie stracić koła. Na potwierdzenie tego o czym piszę, załączam kilka zdjęć. Jednak takich dziur, które są pułapkami dla kierowców, jest o wiele więcej. Racibórz to jedna wielka dziura nie tylko w przenośni jako miejscowość, ale naprawdę w sensie dziurawych dróg. Remontuje się główne drogi – to dobrze – ale gospodarze miasta zapomnieli zupełnie o drogach gminnych i osiedlowych, parkingach i dojazdach na te parkingi. Ale kogo w tej naszej "dziurze" to obchodzi???

Alina

 

 

 

 

 

 

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

15 KOMENTARZE

 1. Mat

  Ludzie nie macie innych problemów tylko takie bzdury?:/

 2. Może to są bzdury… Nie wiem czy jeździsz samochodem, ale jakbyś jeździł to może zmieniłbyś trochę zdanie. Naprawa zawieszenia trochę kosztuje, a nie da się jeździć tutaj tak, żeby chociaż raz na parę lat nie trzeba było go naprawić…. żałosne

 3. ,,Mat,, to jak widac …..zwykły m a t o ł, pewnie jeżdzi terenówką, to mu byle jaka dziura nie przeszkadza.Dzięki takim Matom jest jak jest ![img]upload/small_6ScreenShot037.jpg[/img]

 4. nie na darmo mamy pol orla i pol kola w godle…
  ani doleciec…
  ani dojechac 😀

 5. Mat…… – to bardzo znaczące problemy naszego Raciborza …. nie tylko kierowca ma problem. Popatrz z punktu PIESZEGO ! – przecież chodzisz ulicami miasta – SZOK SZOK SZOK !!! …człowiek łamie nogi, kobiety obcasy, starzy ludzie przewracają się na „wyremontowanych przez wiadomą firmę” drogach,chodnikach .
  Były kiedyś bruki i były idealnie ułożone ,ale obecni budowlańcy-drogowcy, nie potrafia kłaść kamienia obok kamienia.Musi być 2-3cm luka ! – dotego kamienie są ostre i niszczą podeszwy butów!!… więc jak ma być dobrze ?..hmmm?….
  DOBRZE U NAS JUŻ BYŁO ! ….Włodarze dbają tylko o siebie ,bo nie chodzą – są wożeni . I wogóle nie słuchają głosu mieszkańców-podatników i wyborców!! ….Pan Prezydent mówi,że On jest zadowolony / nie widzi problemów/
  ….iiiiddąąąą…….WYBORY ……yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy…

 6. Musi przyjść taki czas, że ci co teraz rządzą w końcu sami znajdą się na dnie tych dziur – olejemy ich wszystkich, jak należy. Wiem co mówię, wiele takich bankrutów – Vipów chodzi po mieście i tylko osobista kultura hamuje, by nie splunąć tym, którzy niedawno nami gardzili. [b]Memento!!![/b]

 7. Dopóki młodzi nie beda brać udziału w wyborach dopóty beda ,,zwyciezać,, tacy którym głosy zapewniają emeryci -nauczyciele/ Patrz M.Lenk spotkania w Dniu Nauczyciela, starcy/domy starości/ badż układanki, gdzie umiescic się na liście, aby wejśc do Rady – exemplum TADEUSZ WOJNAR – Szkoła Nr 3 w……Brzeziu! Facet , który otrzymuje 242 głosy ,,rządzi miastem,, od 4-ch kadencji ,obecna piąta! Mimo,że został pozbawiony mandatu samorzadowca przez wojewodę / konflikt interesów/ – jest Prezesem NOWOCZESNEJ, która ,,pracuje,, na majatku miasta!

 8. A chodniki ? Remontowane na kilka dni przed wyborami! A te! ,,Przeżyły,, już niejedną kadencję wojnarowsko -lenkowską![img]upload/small_9ScreenShot003.jpg[/img]

 9. Wyjście z kina ,,Bałtyk,, /awaryjne/[img]upload/small_12ScreenShot004.jpg[/img]

 10. Kinomaniaku bardzo nie ładnie jest manipulować nieaktualnymi zdjęciami. Wyrwa w murze została naprawiona dokładnie 2 lata temu. Spowodowana została przez stary kasztanowiec, który z powodu silnego wiatru i osłabionych korzeni, przewrócił się, uszkadzając mur. Podczas wakacji 2009 roku został on odremontowany. Uczciwość by nakazywała umieszczenie daty pod tym zdjęciem.

 11. Do,, kino Bałtyk.. Tu masz daty![img]upload/small_0Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2011-07-28 102242.jpg[/img][img]upload/small_0Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2011-07-28 102217.jpg[/img][img]upload/small_0Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2011-07-28 102149.jpg[/img][img]upload/small_0Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2011-07-28 102129.jpg[/img][img]upload/small_0Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2011-07-28 102107.jpg[/img][img]upload/small_0Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2011-07-28 102031.jpg[/img]

 12. I gdzie te daty? Nie widać żadnej daty lub informacji o tym kiedy to zdjęcie było zrobione. Równie dobrze można wkleić zdjęcia z wyzwolenia Raciborza w 45 i pokazywać jak to Rynek jest zrujnowany do tej pory.

 13. tan

  do kinobałtyka. Ty karlus,Racibórz w roku 1945-tym nie został wyzwolony lecz zdobyty.Naucz się historii i logicznego myślenia na poziomie przynajmniej Przedszkola!

 14. Taka jest wiedza historyczna młokosów, którzy nadal powielają PRL-owskie brednie o bohaterskim zdobywaniu miasta (sic!) przez Armię Czerwoną??? Rosjanie doszli do Raciborza od tyłu, bez walki. Od strony spodziewanego frontu, Rosjanie doszli do Kanału Ulga i tam stali tak długo aż opróżniło się miasto, bomdardując bombami zapalającymi doszczętnie 90% zabudowy. Tyle zostało z III Rzeszy w Raciborzu, nic więcej, to pogorzelisko przygarnęła Polska, jako przystało Macierzy!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here