Wygrany sparing piłkarek Unii

Z bardzo dobrej strony pokazały się wczoraj, 20 lipca w Wolfsburgu podopieczne Remigiusza Trawińskiego . Pokonały w swoim trzecim test meczu VII zespół Bundesligi VFL Wolfsburg 2 – 1.

Początek spotkania należał do unitek, które dyktowały warunki gry przez pierwsze 15 minut. Kolejny kwadrans to przewaga niemieckich piłkarek, które stworzyły trzy bardzo groźne sytuacje. Na szczęście Dorota Wilk zachowała czyste konto. W tym okresie piłkarki Wolfsburga grały szybką dynamiczną piłkę. Trwała walka o dominację w środku pola. Pierwsza bramka padła w 26 minucie po ostrym dośrodkowaniu z lewej strony. Piłkę nie zdołała przeciąć interweniująca Dorota Wilk, a dogodną sytuację na bramkę zamieniła pomocniczka Blässe. Nie załamało to jednak unitek. Po szybkiej kontrze unitek w której pierwsze skrzypce grała Ivana Bojdova i precyzyjnym dośrodkowaniu wyrównującego gola zdobyła Agata Tarczyńska. Piłkarki Unii nie spoczęły jednak na laurach i w 45 minucie podwyższyły na 2 – 1. Wykorzystały problemy komunikacyjne piłkarek Wolfsburga i po raz drugi Agata Tarczyńska wpisała się na listę strzelczyń, a bramkę zdobyła tym razem strzałem głową.

W drugiej połowie unitki zdominowały spotkanie. Kontrolowały grę i pilnowały korzystnego wyniku. Dodatkowo stworzyły dwie bardzo dobre sytuacje bramkowe jednak zabrakło skutecznej finalizacji dobrze zapowiadających się akcji. Odnotować również należy debiut Letycji piłkarki z Gwinei Równikowej, która pojawiła sie na placu gry w ostatnim kwadransie. Piłkarka dopiero dzisiaj pojawiła się na obozie Unii po wyczerpujacym locie samolotem i nie było sensu  dłużej ją forsować. Razem z koleżanką będą obserwowane w trakcie kolejnych treningów i zagrają w meczu sparingowym z HSV Hamburg 23 lipca.

Zwycięstwo bardzo ucieszyło trenera Remigiusza Trawińskiego, tym bardziej iż było to pierwsze spotkanie Unii z tak mocnym przeciwnikiem. Piłkarki Wolfsburga fizycznie prezentowały się bardzo dobrze i był to pożyteczny sparing. Jak podkreślił trener Trawiński zwycięstwo w takim meczu poprawi morale zespołu i pozwoli uwierzyć, że wygrać można z każdym przeciwnikiem.

Wolfsburg: A. Vetterlein (46. Frohms) – Nokso-Koivisto (71. Sakoda), Henning, Omilade, L. Vetterlein – Blässe (81. Egle), Hartmann (68. Keßler), Bock, Fiebig (61. Wiedermann) – Moser, Bunte

RTP Unia: Wilk – Leśnik (Pawlak 46'), Mika (Balog 46')), Konsek (Letycja 73'), Chudzik – Landeka (Krupa 46'), Pożerska, Bojdova (Istokova 46')- Żelazko (Sosnowska 75') – Wiśniewska, Tarczyńska