A. Gawęda: PJN nie jest polityczną kanapą

11

– Chcemy wnieść w politykę nową jakość – zapewniał dziś na Rynku poseł Adam Gawęda, inaugurując kampanię wyborczą PJN. Z Raciborza z listy ugrupowania wystartują: Piotr Klima, Robert Myśliwy i Alicja Lechowicz.

Dziś na raciborskim Rynku członkowie raciborskiego koła partii Polska Jest Najważniejsza zainaugurowali kampanię wyborczą. Gościem specjalnym był Adam Gawęda, parlamentarzysta z Wodzisławia, który najpewniej otworzy listę wyborczą PJN w okręgu rybnickim. – Lista jest już gotowa, mamy pełne obłożenie, choć jeszcze nie ustaliliśmy kolejności – zdradza Piotr Klima, prezes raciborskiego oddziału. Oprócz niego z Raciborza chęć kandydowania do parlamentu zadeklarowali Alicja Lechowicz oraz Robert Myśliwy, choć ten ostatni przyznaje, że jeszcze się waha.

- reklama -

 

 

 
 
 

 

– Zdajemy sobie sprawę, że będzie ciężko i nie liczymy na wiele. Ale jesteśmy młodym ugrupowaniem, które dopiero stara się zaistnieć. Na pewno nie chcemy być polityczną kanapą – twierdzi Gawęda. Jego zdaniem PJN może przyciągnąć wyborców nową jakością w polityce. Liczy też na głosy ludzi zmęczonych politycznymi swarami na linii PO – PiS, dla których PJN chce być alternatywą. – Chcemy skupić się na sprawach ważnych dla kraju, na rozwoju, a nie partyjnych sporach – deklaruje parlamentarzysta. Zagwarantować to mają znakomici fachowcy w swoich dziedzinach. PJN zdaniem Gawędy takich ma, do czego starał się przekonywać raciborzan.

 

 
 
 
 

 

Pytany o ewentualne koalicje zdradza, że możliwe są one z każdym ugrupowaniem prawicowym, którego program będzie zbieżny z "pejotenowskim". Wyklucza raczej możliwość koalicji z Platformą Obywatelską i SLD, któremu – jak twierdzi – nie ufa. Zapytaliśmy posła także o stosunek jego partii do dążeń autonomicznych artykułowanych przez Ruch Autonomii Śląska. – Sprzeciwiamy się marginalizacji Śląska i dążymy do zwiększenia roli regionu w kraju. Ale dążeń do autonomii wspierać nie zamierzamy.

 

 

 
 

 

 

 

Członkowie i sympatycy PJN starali się zainteresować swą działalnością mieszkańców miasta do godz. 13.00. W tym czasie rozdawali ulotki i gadżety, rozmawiali z chętnymi, zbierali podpisy pod listami poparcia. W dalszym ciągu kampanii Piotr Klima zapowiada przyjazd do Raciborza Pawła Kowala, szefa formacji. Spotkanie z nim ma się odbyć w PWSZ w drugiej połowie sierpnia.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

11 KOMENTARZE

 1. Jeśli nie są za autonomią, to ja i inni Ślązacy wiemy już na kogo nie głosowac 🙂

 2. A ja przeciwnie, właśnie za to bym na nich głosował. Szkoda że nie mają szans, przyjdzie głosować na PiS.

 3. Najgorsze jest takie podejście, gdyby każdy miał takie podejście to w pl były by 2 partie – TOTALNA MIAZGA, TOTALNA DYKTATURA. Zastanów się komu bardziej się ten głos przyda. Jak zdobędą pare % to będą świetną alternatywą do opozycyjnej koalicji. pozdrawiam! głosuję na pjn!

 4. Wasza, pożal się Boże, partyjka, to nawet nie kanapa. To szezlong. Miała rację Kluzikowa, że w porę przesiadła się na większy mebel. Powodzenia życzę w wyborach (żebyście ten wyśniony 1% osiągnęli hahaha).

 5. Panie Piotrze, daj Pan sobie już spokój z tą działalnością polityczną.
  Czy jest Pan chory na władzę?
  Znowu Pana spotka kolejny zawód i przegrana.
  Lepiej zadbać o zdrowie i zajmować się dalej uniwersytetem. To da Panu większe zadowolenie i więcej spokoju ducha.
  Z tą opcją politczną nie ma szans na wygraną, tak jak z poprzednio
  na prezydenta i do rady miasta.

 6. Z tego co mi wiadomo pan Myśliwy nie ma zamiaru starować do sejmu.

 7. Litwa

  Kto, Klima??? No, może ociupinkę

 8. Tadzio

  Gawęda to ten pozytywny przykład posła, widać i słychać jak pracuje i ważne …… że jest dla nas prostych ludzi a nie lize dup urzędasom i vipom, drugiego takiego nie znam w naszym rejonie

 9. Nitro

  Dla mnie to nie jest pożal się Boże partyjka. Uważam, że mają spore szanse, żeby wejść i że będą dobrą alternatywą dla wiecznie kłócących się PO i PiS. Tego im bardzo życzę

 10. Ciekawe, jak te zgrane gęby wyprodukują nową jakość. Ot, gawędziarz…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here