Romantyczne akcenty w parku Roth

0

14 sierpnia w muszli koncertowej w parku im. Miasta Roth ponownie zagrał Kwartet Bramy Morawskiej (zdjęcia). Zespół tym razem skupił się na walcach wiedeńskich Johanna Straussa II oraz na romantycznych pieśniach.

Kwartet zagrał w następującym składzie: Andrzej Rosół – fortepian, Dariusz Wala – klarnet, Klaudiusz Rosół – skrzypce oraz Wioletta Marecka – wiolonczela.

- reklama -

Zespół tym razem skupił się na walcach wiedeńskich Johanna Straussa II ("Gazety poranne") oraz na romantycznych pieśniach jak np. utwór "Życzenie" Fryderyka Chopina.

 

Wbrew pozorom – koncerty muzyki klasycznej cieszą się w Raciborzu dużą popularnością, co można było poznać po ilości przybyłych słuchaczy, nie tylko starszych ale również i młodych. Skarżyli się oni na brak miejsc – rzeczywiście, krzeseł było mało, a zainteresowanych dużo, dlatego wielu musiało zająć miejsce siadając na murku.

 

 

Niespodzianką koncertu był występ Marty Gamrot – młodej, utalentowanej śpiewaczki z Raciborza. Wykonała ona z zespołem kilka romantycznych pieśni i utworów musicalowych, np. "Somewhere over the rainbow" z musicalu "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Koncert słuchaczom bardzo się podobał, co wyrażali oni w ilości oklasków dla artystów.

 

 

Zobacz fotorelację z koncertu w parku Roth.

 

 /nat/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here