Nie będę robił w KPP rewolucji

0

Dzisiaj w samo południe w komendzie na Pl.  Wolności mł. insp. Paweł Zając został mianowany przez komendanta wojewódzkiego Dariusza Biela na stanowisko nowego szefa komendy policji w Raciborzu.

Paweł Zając nie zamierza przeprowadzać rewolucji w komendzie, zapowiada jedynie wzmocnienie nadzoru nad posterunkami w gminach. – Wszystkie zostaną w swoim miejscu – powiedział. Chciałbym też powołać nowy wydział poświęcony przestępczości nieletnich, bo ta nie tylko w Raciborzu  ale i na terenie całego kraju niepokojąco wzrasta – dodał Zając. Niespełna 40-letni komendant do Raciborza trafił z policji w Rybniku, wcześniej pracował w komendzie powiatowej w Wodzisławiu Śl.  Jest absolwentem amerykańskiej uczelni w Waszyngtonie.

- reklama -

 

 
Na zdjęciu od prawej: mł. insp. Paweł Zając – nowy komendant KPP w Raciborzu, gen. Dariusz Biel – komendant KWP w Katowicach, Jacek Draganek – I zastępca komendanta KPP w Raciborzu
 
 
 

 

Pierwszym zastępcą komendanta został krzanowiczanin Jacek Draganek, który związany jest z raciborską policją od początku swej kariery zawodowej. W uroczystości nominacji uczestniczyli przedstawiciele samorządów gmin powiatu oraz: poseł RP H. Siedlaczek, starosta A. Hajduk, prezydent M. Lenk, przewodniczący RM T. Wojnar oraz przedstawiciele służb mundurowych powiatu straży pożarnej, straży miejskiej, straży granicznej oraz służby więziennej.

 

/w/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here