Parowóz „Las 49” magnesem na turystów

0

Setki osób z różnych stron woj. śląskiego przybyło w miniony weekend (13-15 sierpnia) na kolejkę wąskotorową do Rud, by odbyć niezapomnianą podróż zabytkowym parowozem. Zobacz video; zobacz zdjęcia.

Parowóz "Las 49" to najnowszy nabytek Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach. Po blisko dwuletnim remoncie, który realizowany był w hucie "Pokój" w Rudzie Śląskiej, 5 sierpnia dotarł do rudzkiego skansenu.

- reklama -

 

Obecność sprawnej, 57-letniej lokomotywy parowej sprawiła, że w ciągu trzech dni, do Rud przyjechało kilkaset osób. Odwiedzinom sprzyjała również pogoda, która sprawiła, że frekwencja była jedną z największych, jaką odnotowano w tym sezonie.

 

Chętnych na przejażdżkę było tak wielu, że – prócz dostawiania większej liczby wagonów – konieczne było uruchomienie dodatkowych kursów w kierunku przystanku Paproć, bowiem wagoniki (a było ich w sumie pięć), które podstawiono na peron nie były w stanie zabrać za jednym razem takiej masy ludzi.

 

Podczas tzw. długiego weekendu można było również skorzystać z przejażdżki ręczną drezyną, na którą chętnych również nie brakowało, jak również zwiedzić wraz z przewodnikiem budynek lokomotywowni i wagonowni.

Przejazd parowozem "Las 49" realizowany będzie wyłącznie w soboty, niedziele i święta. Bilet dla osoby dorosłej wynosi 11 złotych, o 3 zł mniej zapłacą turyści w wieku 3-18 lat.

/BaK/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here