Kaduceus w Paleta Pub

0

3 września o godzinie 20.00 w Paleta Pub (Rybnik, Piłsudskiego 4, budynek PTTK, obok WKU)  odbędzie się koncert zespołu Kaduceus. Wstęp 5 zł.

Kaduceus o sobie:

- reklama -

Grupa KADUCEUS powstała w 2002 roku w niewielkim śląskim miasteczku, na którego powierzchni niegdyś rozlewały się potężne czeskie stawy i jeziora przepełnione różnymi gatunkami ryb łownych. Stąd nazwa Rybnik. Zespół założony został przez Macieja Gołdę – gitarzystę i wokalistę. Z założenia początkowo zespół był typowo studyjnym projektem. Po czasie jednak pokusiliśmy się by uformować stały skład zespołu. W skład pierwszej ekipy wchodzili: Maciej Gołda- gitara klasyczna i śpiew, Rafał Kupski – instrumenty klawiszowe i programowanie, Marek Jonderko – gitara elektryczna, Emanuel Jagła – gitara basowa, Łukasz Grossek – gitara klasyczna oraz Joanna Zarzecka – drugi wokal. Po jakimś czasie polska rzeczywistość niejednokrotnie uniemożliwiająca normalny rozwój amatorskiej twórczości rzuciła nam pierwsze wyzwania personalne. Odszedł drugi gitarzysta klasyczny Łukasz Grossek.

 

 

 

 

Zaraz po tym wydarzeniu przyjęliśmy nowego członka zespołu Grzegorza Twardawę, który zasiadł za instrumentem, który do tej pory był przez nas programowany elektronicznie, mianowicie za perkusją. Wznowiliśmy próby po pierwszej solidnej przerwie, kiedy to wydawało się, że nie jesteśmy w stanie dalej funkcjonować. Z solidnym impetem wzięliśmy się do realizacji materiału, lecz tym razem już z koncertowymi zamiarami. Radość nie trwała jednak długo. Znowu polska rzeczywistość nie pozwalająca na godne życie naszym rodakom sprawiła, że z kraju wyjechać musiał basista Emanuel Jagła. Przez długi okres czasu szukaliśmy basisty, a muzyka w pewnym sensie znów utknęła w martwym punkcie. W końcu znaleźliśmy. Jest nim na chwilę obecną Robert Bereszko. Doszedł niedawno. Kolejne rotacje personalne sprawiły, że z zespołu odszedł Grzegorz Twardawa, a na jego miejsce zasiadł Andrzej Szymura, który walczy z nami do dzisiaj.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here