Prezydent gratulował lekkoatletom

0

Zawodnicy Justyna Święty, Rafał Smoleń oraz trener Kazimierz Stępień byli dziś gośćmi Mirosława Lenka prezydenta miasta Racibórz . Wywodzącym się z klubu Victoria i SMS Racibórz zawodnikom prezydent składał serdeczne gratulacje.

– Jestem dumny, że jako raciborzanie i reprezentanci kraju wspięliście się na wyżyny lekkoatletycznych zmagań, osiągając w tym zakresie najwyższe laury. Zdaję sobie sprawę, że wynik osiągnięty podczas Mistrzostw to efekt ciężkiej pracy. Sukces jest tym bardziej wartościowy, im wyższa ranga zawodów i poziom sportowy rywali – prezydent życzył zawodnikom i trenerowi kolejnych sukcesów oraz wytrwałości w realizacji planów. W spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Miasta udział wzięli Sławomir Szwed prezes MKS Victora Racibórz i Arkadiusz Tylka dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Ludmiła Nowacka z-ca prezydenta oraz Marek Kurpis naczelnik wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Wywodzącym się z klubu Victoria i SMS Racibórz zawodnikom prezydent Mirosław Lenk składał serdeczne gratulacje. – Panie trenerze liczne sukcesy, w szczególności odniesione w reprezentacyjnych barwach i na arenie międzynarodowej, są kolejnym ukoronowaniem Pana fachowej wiedzy oraz trenerskiego doświadczenia. Z głęboką wiarą, liczę na kolejne, wspaniałe osiągnięcia następnych pokoleń szkolonych przez Pana zawodników, które w sposób wyjątkowy promują nasze Miasto – mówił.

- reklama -

 

 

 

 

 

 

 

Justyna Święty (trener Kazimierz Stępień) wystąpiła w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów. Zawody rozegrano 21-24 lipca w Talinie. Zawodniczka Victorii i SMS-u Racibórz biegała z powodzeniem w biegu rozstawnym 4×400 metrów. Polska sztafeta w eliminacjach wystąpiła w składzie: Małgorzata Hołub, Justyna Święty, Agnieszka Kaczmarek, Patrycja Wyciszkiewicz i z piątym wynikiem 3:44.53 wywalczyła awans do niedzielnego finału (24.07). W walce o medale nastąpiła zmiana składu. W naszej ekipie pobiegły: Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hałob, Justyna Święty i na ostatniej zmianie najszybsza obecnie w kraju na 400 m Małgorzata Gorzkowska. Polki zaprezentowały się świetnie, poprawiając wynik z eliminacji na 3:35.35 i wywalczając srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów.

Rafał Smoleń z "Victorii" Racibórz zajął czwarte miejsce w sztafecie szwedzkiej, podczas rozegranych 6-10 lipca Młodzieżowych Mistrzostwach Świata U-18 we francuskim Lille. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wystąpił na trzecim 300-metrowym odcinku biegu rozstawnego.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here