Wielkie sprzątanie w Raciborzu

0

Racibórz wzorem ubiegłych lat włącza się w akcję "Sprzątanie świata" 16 i 17 września. Za przyniesione do punktu zbiórki odpady elektryczne i elektroniczne będzie można otrzymać sadzonki roślin.

Miasto Racibórz wzorem ubiegłych lat włącza się w akcję w dniach 16 i 17 września. W ramach raciborskiego "Sprzątania Świata 2011" uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedszkolaki zadbają o czystość naszego miasta. Dzieci i młodzież, jak co roku przemaszerują przez tereny objęte ochroną przyrody, parki, zieleńce, okoliczne lasy i okolicę swoich szkół i przedszkoli, aby zaprowadzić tam porządek. Porządki zostaną poprzedzone licznymi prelekcjami tematycznymi lub happeningami organizowanymi przez placówki oświatowe. Nieocenione wkład i zaangażowanie grona pedagogicznego w propagowanie idei oraz przedsięwzięcia takie jakim jest "Sprzątanie Świata" pomagają szerzyć zachowania proekologiczne wśród dzieci i młodzieży.

- reklama -

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Raciborzu we współpracy z firmami odbierającymi odpady komunalne w dniu 17 września 2011r. od godz. 9.00 do godz. 16.00 organizuje już V zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wzorem ubiegłego roku będą dwa punkty zbiórki zlokalizowane na placu parkingowym w dzielnicy Ostróg vis-a-vis kościoła i po raz pierwszy na placu Arki Bożka. Przynosząc odpady elektryczne i elektroniczne do punktu zbiórki będzie można otrzymać sadzonki roślin, które wzbogacą raciborskie ogrody przydomowe, działkowe i balkony lub oszczędnościową świetlówkę kompaktową. Granty będą rozdawane do wyczerpania zapasów.

oprac.p

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here