Rafako ma obecnie zamówień na 1,8 mld zł

6

– Obecny portfel zamówień Rafako ma wartość 1,8 mld zł – poinformował PAP prezes Rafako Wiesław Różacki. Spółka startuje w kilku kolejnych dużych przetargach, w tym pięciu-sześciu o wartości kilka mld zł.

"Nasz portfel zamówień w ostatnich kwartałach utrzymuje się w przedziale 1,8 do 2,5 mld zł, a obecnie wynosi 1,8 mld zł" – powiedział PAP Różacki.

- reklama -

"Startujemy w kilku kolejnych dużych przetargach w tym pięciu-sześciu o wartości kilka mld zł" – dodał.

Konsorcjum z udziałem Rafako złożyło m.in. ofertę w przetargu na budowę bloków energetycznych nr 5 i 6 w PGE Elektrowni Opole. Wartość zlecenia szacowana jest na ponad 11 mld zł brutto.

Rafako złożyło też wniosek w przetargu na dostawę tzw. energetycznej wyspy dla bloku gazowego Fortum we Wrocławiu. Blok gazowy ma mieć moc około 400 MW.

Konsorcjum Rafako z Mostostalem Warszawa bierze również udział w przetargu na budowę bloku energetycznego o mocy 800 – 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III oraz w przetargu na i budowę bloku energetycznego na parametry nadkrytyczne opalanego węglem kamiennym o mocy elektrycznej netto min. 900 MWe w Elektrowni Kozienice II

 

źródło: gpwinfosfera

 

————————————————————————

Działania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wspierające gospodarkę. Czytaj więcej…

 

 

- reklama -

6 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here