Obrońcy zwierząt przywiązali się do budy na Rynku

1

W niedzielę w samo południe na raciborskim Rynku w ramach protestu obrońcy zwierząt ustawili psią budę i sami przywiązali się do niej łańcuchami. Zobacz zdjęcia z happeningu.

W ten sposób chcieli zamanifestować i uświadomić właścicielom zwierząt, jak czasami robią im wielką krzywdę. Raciborzanie mogli też spróbować jak może poczuć się pies na krótkim łańcuchu. Dorośli mieszkańcy miasta nie byli tym raczej zainteresowani, próbowały natomiast nastolatki twierdząc, że na tak krótkim łańcuchu jest "niefajnie" i powiedziały, że one nigdy by do czegoś takiego nie dopuściły.

- reklama -

 

 

 
 

 

 

 

Ogólnopolska akcja "Zerwijmy łańcuchy" miała uświadomić wszystkim, że nie należy odwracać głowy, gdy widzimy psa na krótkim łańcuchu uwiązanym do budy przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku. Wolontariusze informowali także wszystkich zebranych, że zgodnie z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, która będzie obowiązywała od 1 stycznia 2012 r. istnieje m.in. taki zapis: "trzymanie zwierząt innych niż gospodarskie na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu jest znęcaniem się, a znęcanie jest karalne". W ustawie jest również wyraźny zapis, że długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 metry.

 

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. N-ely

    chcą w ten sposób zwrócić uwagę na psy które spędzają całe życie na łańcuchach

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here