Węgierscy nauczyciele z wizytą w Raciborzu

0

W czwartek do Raciborza przyjechała grupa 18 nauczycieli z węgierskich przedszkoli. Ich wizyta jest związana z kilkunastoletnią już współpracą z siedmioma raciborskimi placówkami. Zobacz zdjęcia z wizyty.

Współpraca między węgierskimi i raciborskimi Przedszkolami trwa od 1997 roku. – Było to zaraz po powodzi. Przedszkola z Węgier udzieliły nam wtedy dużego wsparcia – wspomina Teresa Kaczorowska, dyrektor Przedszkola nr 23 w Raciborzu. To właśnie Przedszkole nr 23 zainicjowało tą współpracę. Od tamtego czasu do współpracy przyłączyły się także inne placówki z RaciborzaPrzedszkole nr 10, Przedszkole nr 11, Przedszkole nr 12, Przedszkole nr 14, Przedszkole nr 24 oraz Przedszkole nr 26. Nauczyciele spotykają się w Raciborzu lub na Węgrzech i wymieniają się doświadczeniami w pracy z dziećmi. – Poznajemy swoje metody pracy, wymieniamy się doświadczeniami. Zauważyłam że działamy podobnie, nie odbiegamy od Węgrów – mówi Teresa Kaczorowska. – Dużo uczymy się od węgierskich nauczycieli i myślę, że oni od nas również. W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w konferencji na Węgrzech. Były to "obrady okrągłego stołu" w których uczestniczyli nauczyciele z Niemiec, Czarnogóry, Węgier i Polski – dodaje.

- reklama -

 

 

Węgierscy partnerzy spędzą w naszym mieście jeszcze dwa dni. W piątek mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje Przedszkole nr 11 oraz Przedszkole nr 24. Spotkanie w Przedszkolu nr 24 było okazją do zaprezentowania działań placówki, przedstawienia zajęć dla dzieci i prezentacji sal. Goście obejrzeli jak prowadzone są zajęcia metodą Integracji Sensorycznej, muzyczno – ruchowe. Obejrzeli również salę doświadczeń świata. Następnie udali się do Urzędu Miasta, gdzie odbyła się konferencja dydaktyczno-metodyczna poświęcona tematowi opieki nad dziećmi, bezpieczeństwa i integracji. Gości w sali błękitnej powitała wiceprezydent Ludmiła Nowacka. Konferencja była okazją do tego by opowiedzieć zagranicznym partnerom o tym, co w Raciborzu robi się aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w przedszkolach oraz o tym co nauczyciele robią, by również poza przedszkolem dzieci czuły się bezpieczne. Wystąpienie ilustrowane było zdjęciami. Partnerzy mogli także obejrzeć prace, jakie dzieci wykonywały na zajęciach. Co jeszcze przygotowano dla gości? – Po południu gości zabierzemy na wycieczkę po naszym mieście, a jutro wyjeżdżamy na wycieczkę do Bielska – mówi Teresa Kaczorowska.

 

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here