Drengowie będą mieli gród w przyszłym roku?

8

Powstaje już projekt średniowiecznego grodu, który powiat planuje wybudować na Ostrogu. Prace nabrały przyspieszenia, gdyż pojawiła się szansa pokrycia 85% kosztów ze środków unijnych. Starosta szacuje koszt budowy na 2 mln zł.

Starosta Adam Hajduk mówił te słowa na pół godziny przed kolejnym spotkaniem z projektantem odnośnie szczegółów przedsięwzięcia. Projekt powstaje, jest także wybrana lokalizacja – miasto użyczyło teren obok OSiR-u, przy lodowisku. Cały czas na bieżąco trwają konsultacje ze stowarzyszeniem Drengowie znad Górnej Odry, którego członkowie służą pomocą merytoryczną.

- reklama -

 

Problem w tym, że terminy gonią. Do 17 listopada musi zostać złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego, aby przystąpić do konkursu o dofinansowanie ze środków unijnych. Gdyby się udało, środki te pokryją 85% kosztów inwestycji. – Sama budowa to kwestia kilku miesięcy, więc jest szansa, że już w przyszłym roku gród będzie gotowy – wyjaśnia starosta.

 

Dokładny koszt budowy grodu nie jest znany, ale starosta sądzi, że będzie to ok. 2 mln zł.

 

/ps/

- reklama -

8 KOMENTARZE

 1. Hajduk słynie z tego, że nie potrafi liczyć i każdorazowo przestrzela szacunkowe kwoty. Tak było z mostem nad Odrą w Grzegorzowicach, który wyliczył na pół miliarda. Tak jest teraz z grodem. Pamiętacie pocisk artyleryjski pod zamkiem? Pierdoła Hajduk ocenił jego wagę na pół tony, a faktycznie ważył 100 kg.

 2. A na remont kaplicy zamkowej dalej nie ma pieniędzy za to dla „ćwoków w waciakach” są i to jakie.I co niby tam ma być i jaki pożytek z tego jak te „ćwoki” nie mają o niczym pojęcia.Ludzie ! Czy w powiecie raciborskim nie ma pilniejszych spraw na które potrzeba pieniędzy ? Starosta się ciągle tłumaczy że nie ma pieniądzy to skąd są te pieniądze na ten pseudogród ? Może wreszcie powie jak zamierza to finansować ! Ciekawe co Urząd Marszałkowski na takie „wyrzucanie w błoto” pieniędzy podatników ?

 3. „Kalkulator” podsunął istotną sprawę kosztów, jak mi się wydaje, to choroba raciborskich rajców (w powiecie i mieście). Każdy pomysł zawiera „margines”, który wcale nie musi być związany z faktycznymi kosztami??? Czy wogóle odgórnie ktoś sprawdza rzetelność i uzasadnienie prawne, wszystkiego, co robią Samorządy???
  Remonty wokół Zamku, kaplicy zamkowej, są szczegółowo sprawdzane przez konserwatora zabytków, a i tu pieniądze rozpływają sie w palcach, a postepu robót nie widać.
  W innym miejscu tego portalu jest mowa o braku załączania szczegółowych analiz projektów, które są wyszczególnione w pozycjach Budżetu (brak dyskusji). Klan TW, przez podniesienie reki (dyscyplina koalicyjna!!!), „realizuje” wszystko zgodnie z prawem!!!
  Tuskogwiazdy oddały w rece samorzadowców wszystko, co same realizują!!![b] Anarchia totalna!!![/b]
  Na nic zdadzą się grupy opozycji, typu „7 wspaniałych”.
  Drengowie, głosujcie na PIS!!! może uzyskacie wiekszą akceptację społeczną Waszego pomysłu?

 4. Kiedy Hajduk złoży stosowne wnioski na pozyskanie środków zewnętrznych (krajowych bądź zagranicznych) na remont kaplicy zamkowej i przywrócenie jej dawnej świetności? Odpowiedź: NIGDY! Dlaczego: dlatego że Hajduk ma wizję przemielenia wnętrza kaplicy na jakąś papkę pod nazwą salka koncertowa, którą ozdobi rozkładanymi krzesełkami nabytymi w dziale „Ogród” w Castoramie.

 5. Właśnie z powodu takich idiotów jak wyżej nie dba się o turystów w
  Raciborzu. Raciborzanie nie umieją docenić wysiłku innych dla swojego
  miasta od kilku ładnych lat. Co by się nie zrobiło będziecie non sto
  narzekać jak te osły.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here