Powalczą o Puchar Dyrektora

0

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu już planuje pierwszą i od razu ogólnopolską imprezę sportową na nowo wyremontowanym basenie. Szkoła zorganizuje – po przerwie – Puchar Dyrektora.

Impreza rozgrywana jest w pucharze sprintów, zawodnicy pływają na krótkich 50-metrowych odcinkach, wyłonionych zostanie dwunastu najlepszych pływaków, po kolei najsłabszy odpada, w końcu spotyka się dwóch najlepszych. Oni bezpośrednio rywalizują o tytuł najlepszego sprintera w danym stylu. Dodatkowo rozegrany zostanie też wyścig długodystansowy na 400 metrów stylem zmiennym. Jak zaznacza dyrekcja szkoły, impreza cieszy się ogromną popularnością. – Jedną z kwestii, która ściąga tu pływaków z całej Polski to na pewno nagrody finansowe – nie kryje dyrektor szkoły Arkadiusz Tylka.

- reklama -

 

Młodzież wybierająca kształcenie w SMS zazwyczaj doskonale wie, czego chce – mówi kierownik ds. pływania Ewa Lewandowska. – Wiele zależy od warunków jakie szkoła jest w stanie zaproponować. I oczywiście od samych nauczycieli i trenerów. To ważne tym bardziej, że młodzież spędza z nimi naprawdę sporo czasu. Pływacy trenują dwa razy dziennie, pierwszy trening w wodzie od godziny 7.00, kolejny od godziny 16.00 na tzw. lądzie, czyli albo siłownia, albo rowery, czy bieganie. I od 17.00 do 19.00 znowu pływanie. Potrzeba naprawdę sporego doświadczenia, by wiedzieć jak z młodzieżą pracować, żeby nie zanudzić i nie zamęczyć – dodaje Ewa Lewandowska.

 

Na imprezę zaplanowaną na 15 października zjadą się pływacy z całej Polski.

 

/w/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here