Wykład prof. Jana Miodka w Raciborzu

13

13 października będziemy gościć w Raciborzu jednego z najwybitniejszych polskich językoznawców – Jana Miodka. Profesor przyjął zaproszenie firmy Raciborskie Media , i wygłosi wykład na temat "język mediów" (zdjęcia i relacja z wykładu prof.J.Miodka).

Profesor Jan Miodek, słynny specjalista od poprawnej polszczyzny jest raciborzanom bliski nie tylko ze względu na fakt, iż pochodzi ze Śląska i nieobca jest mu również gwara. Od kilku lat bowiem prof. Miodek odpowiada na nurtujące nas pytania na portalu internetowym raciborz.com.pl. Co tydzień na łamach portalu wyjaśnia jedno z zagadnień nadesłanych przez Czytelników.

- reklama -

Zapraszamy wszystkich do udziału w prelekcji – 13 października o godzinie 15.00 w sali nr 202b w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu (wstęp wolny).

Dla miłośników poprawnej polszczyzny (i nie tylko) – mamy niespodziankę! Zapraszamy do udziału w konkursie portalu raciborz.com.pl, w którym można wygrać słownik autorstwa Profesora. Zwycięzcy nagrody otrzymają z rąk samego Jana Miodka.

 

Organizatorem wykładu otwartego prof. Miodka na temat języka mediów jest firma Raciborskie Media , wydawca:
       

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

13 KOMENTARZE

 1. A co nas poprawna polszczyzna obchodzi w Raciborzu ??? Może poczytacie co napisał o Ślązkach i wypowiedzi o Śląsku !!! Spadaj do warszawy i tam ucz tumanów !!!

 2. No i...

  Chłopie , nie ten region ! Jesteśmy u siebie a ty nie !

 3. No i...

  Napisołeś pieronie że nie ma ŚLĄSKIEJ mowy ! A widzisz jo pisza po ŚLĄSKU i wara tobie od tego .. To jest nasz land .

 4. Panie Miodek – a teraz poprawna polszczyzna [b] o….. [/b]od nas !!!

 5. Trochę szacunku. Profesor miodek to wybitny specjalista w swojej dziedzinie… Bóg by ci dał chociaż trochę tej wiedzy co on ma to byś widział…

 6. to rodzimy Ślązak …
  Super facet i … tyle.
  Pracuje z nim Raciborzanka prof. Kamińska – Szwaj . Też super.
  Palanty…

 7. by palanTY wiedziały, że >
  Jest laureatem wielu nagród m.in. [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Korfanty]Wojciecha Korfantego[/url], [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Nagroda_im._Profesora_Hugona_Steinhausa]Hugona Steinhausa[/url], [url=http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Towarzystwo_Przyjaci%C3%B3%C5%82_%C5%9Al%C4%85ska_w_Warszawie&action=edit&redlink=1]Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Warszawie[/url], Loży Liderów w [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Katowice]Katowicach[/url], Ministra Edukacji Narodowej, rektora [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Uniwersytet_Wroc%C5%82awski]Uniwersytetu Wrocławskiego[/url], „[url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82ota_Kula]Złotej Kuli[/url]” przyznawanej przez [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wroc%C5%82awska_Izba_Gospodarcza]Wrocławską Izbę Gospodarczą[/url] i wielu innych. Dwukrotnie został wybrany najpopularniejszym mieszkańcem [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wroc%C5%82aw]Wrocławia[/url], jest również honorowym obywatelem [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Tarnowskie_G%C3%B3ry]Tarnowskich Gór[/url] i [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalety]Kalet[/url] oraz [i]singularis incola[/i] wsi [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Bielice_%28wojew%C3%B3dztwo_dolno%C5%9Bl%C4%85skie%29]Bielice[/url].
  Jest wielokrotnym laureatem telewizyjnych [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiktory]”Wiktorów”[/url] ([url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiktory_1988]1988[/url], [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiktory_1991]1991[/url], [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiktory_1998]1998[/url])
  oraz „Superwiktora” za całokształt twórczości w 1998 roku. Znalazł się
  także na czwartej pozycji w plebiscycie organizowanym przez tygodnik [i][url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_%28tygodnik%29]Polityka[/url][/i] na najwybitniejsze postacie telewizji XX wieku (2000).

 8. Tak ...

  Pani Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego Kamińska-Szmaj …

 9. student

  Wykład profesora to przyjemność intelektualna i kulturalna. Mówimy tak jak myślimy i żyjemy, ale też żyjemy i myślimy tak jak mówimy. Oby więcej takich inicjatyw podnoszących poziom języka i kultury bycia w Raciborzu.

 10. /…/[color=#008000] Oby więcej takich inicjatyw podnoszących poziom języka i kultury bycia w Raciborzu./[/color]…/
  Jak niżej już klikano RAZEM z prof.Miodkiem pracuje Raciborzanka. Pani prof.Irena Kamińska-Szmaj …
  To Pani Profesor mogłaby DOPIERO pokazać … ,,jezyk mediów,, !!!
  Może, Szanowni Państwo z Raciborskich mediów,, i O Niej … PAMIĘTAĆ ?
  „Sami nie wieMY kogo i gdzie maMY ” …

 11. A pan Wawoczny nawet nie raczył wspomnieć o tym wydarzeniu. To się nazywa wybiórcze promowanie wybranych idei i osób…

 12. Super wykład, profesor ma wiedzę, styl, osobowość niesamowiotą i doskonałe poczucie humoru. Takiego Go nie znałam. Na sali pokazał jak ławto i lekko bawi się słowem. Przy tym taki czarujący. Brawa. dziękujemy Panie Profesorze, to była najlepsza lekcja języka polskiego, na jakiej byłam.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here