Osiem goli Unii w ósmej kolejce

  0

  Przy padającym deszczu rozegrano mecz 8. kolejki Ekstraligi pomiędzy RTP Unią a AZS AWF Katowice. Kibice, którzy wybrali się na mecz nie żałowali. Unitki rozgromiły katowiczanki, a wynik mógł być jeszcze bardziej okazały.

  Podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego zagrały od początku bardzo ofensywnie. Grały szybko i z rozmachem tworząc sobie co chwilę dogodne sytuacje. Zaledwie 12 minut potrzebowały piłkarki Unii aby strzelić trzy bramki (Żelazko 3’, Chinasa 7’, Chudzik 12’) i praktycznie rozstrzygnąć go na swoją korzyść. Kibice oglądali składne koronkowe akcje unitek z którymi nie radziły sobie przyjezdne. Do przerwy padły jeszcze kolejne trzy bramki. W 25 minucie gola zdobyła Tarczyńska. Lecz okrasą meczu była bramka w 43 minucie Patrycji Pożerskiej z 30 metrów po którym piłka wylądowała w lewym okienku katowiczanek. Był to gol „stadiony świata”. Wynik pierwszej połowy ustaliła minutę później Agata Tarczyńska.

  - reklama -

   

  Po przerwie na placu gry pojawiły się w drużynie Unii: Alicja Pawlak i Patrycja Wiśniewska. Nasze piłkarki atakowały dalej. Efektem takiej gry były bramki: Anny Żelazko (50’) oraz wprowadzonej po przerwie Patrycji Wiśniewskiej (53’). Kibice w tym momencie liczyli na dwucyfrówkę jednak tak się nie stało. Trener Trawiński dał pograć kolejnym zmienniczkom: Sosnowskiej i wracającej do gry po kontuzji Krupie. Odbiło się to na jakości gry. Piłkarki Unii nadal przeważały jednak tempo gry zwłaszcza skrzydłami spadło. W efekcie nie było już tylu dogodnych sytuacji zabrakło też skuteczności. Końcówka meczu to całkowita kontrola wyniku ze strony Unii, która nie forsowała tempa, bo już w najbliższą środę czeka je zaległy mecz w Białej Podlaskiej.

   

  W pomeczowej wypowiedzi trener Remigiusz Trawiński wyróżnił zawodniczki ofensywne. Na słowa pochwały zasłużyły: Pożerska, Tarczyńska, Żelazko, Chinasa oraz Landeka.

   

  8 październik 2011 (sobota) godz. 15.00 stadion OSiR ul. Zamkowa 4

   

  RTP Unia Racibórz – FC AZS AWF Katowice 8 – 0 (6 – 0)

  1-0 Żelazko 3', 2-0 Chinasa 7', 3-0 Chudzik 12', 4-0 Tarczyńska 25', 5-0 Pożerska 43', 6-0 Tarczyńska 44', 7-0 Żelazko 50', 8-0 Wiśniewska 53'

   

  RTP Unia: Wilk – Leśnik (Pawlak 46'), Mika, Konsek (Sosnowska 60')- Chudzik, Landeka (Krupa 60'), Pożerska, Bojdova (Wiśniewska 46')- Żelazko – Chinasa, Tarczyńska

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here