Straż Graniczna pomagała harcerzom w przeprowadzeniu rajdu

0

Od 14 do 16 października na terenie Raciborza, Rud Raciborskich i okolic odbywał się harcerski rajd  "Wielka Wędrowna Gra Leśna". W jego organizację włączyli się funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Rajd, którego głównymi organizatorami były drużyny harcerskie z Raciborza: „Czarne pantery” i „Wataha” oraz komenda hufca w Kuźni Raciborskiej, przebiegał pod hasłem „Z błękitnym niebem – indiańska przygoda nad rzeką Rudą”. Celem rajdu, oprócz popularyzacji walorów turystycznych Ziemi Raciborskiej, było m.in. rozwijanie zainteresowań, umacnianie przyjacielskich więzi między harcerzami, wymiana pomysłów i doświadczeń oraz budowanie pozytywnych wartości współpracy w zespole.

- reklama -

 

 

W Wielkiej Wędrownej Grze Leśnej wzięło udział 42 harcerzy i harcerek, którzy mieli do pokonania dwie trasy, przebiegające głównie urokliwymi zakątkami Parku Krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Raciborskich”. Na każdej z tras wyznaczone były punkty kontrolne. Jeden z nich zorganizowali funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy zabezpieczali też przebieg rajdu. Punkty zdobyte przez harcerskie patrole rajdowe na poszczególnych punktach kontrolnych, wliczały się w klasyfikację ogólną. W jej skład wchodziła również ocena realizacji zadania przedwyjazdowego oraz postawa, zachowanie, organizacja i wykonanie harcerskich zadań w trakcie poszczególnych etapów rajdu.

 

Najlepszym patrolem Wielkiej Wędrownej Gry Leśnej okazały się harcerki z drużyny „Młode Wilczyce” z Hufca ZHP Czerwionka-Leszczyny, które wyróżnione zostały pamiątkowym dyplomem i grawertonem ufundowanym przez Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

SG

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here